1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

104 Milyon Dolar Sadece 8 Dolara Transfer Edildi!

Kripto para birimleri geleneksel bankacılık ürünlerinden daha avantajlı olduğunu bir kez daha gösterdi! 104 milyon dolar değerinde 7.749 adet BTC yaklaşık 8 dolarlık işlem ücreti ile taşınarak, yavaş ve pahalı eleştirilerini boşa çıkarmayı başardı. Toplu miktarlardaki paraların kripto para birimleri aracılığı ile transfer etmenin düşük maliyetini gözler önüne seren işlem ise 655208 bloğuna dahil edildi.

104 Milyon Dolar Sadece 8 Dolara Transfer Edildi!

Kripto para birimlerinin para transferindeki avantajını bir kez daha gösteren yüklü bir transfer işlemi gerçekleşti! Pahalı ve yavaş olarak nitelendirilen Bitcoin ile yapılan transfer işleminde, yaklaşık 104 milyon dolar piyasa değerine sahip 7.749 adet BTC sadece 8 dolara taşındı.

Balina Alarmı Raporu ile İşlem Kripto Yatırımcılarına Duyuruldu!

3 Kasım tarihli “Whale Alert” raporu ile ayrıntıları duyurulan transfer işleminde toplam 7.748,7056 BTC transfer edildiği bilgisi paylaşıldı. Yapılan transfer işlemi anonim bir cüzdan üzerinden gerçekleştirilirken, işlemin kaydı 655208 bloğuna kaydedildi.

İşlem Maliyeti BTC Fiyat Artışı Sebebi ile Yüksek Çıktı

Geleneksel bankacılık işlemleri ile yapılan para transferlerine göre oldukça düşük çıkan para transfer işlemi, BTC fiyatlarının durağan geçtiği dönemlere göre ise yüksek çıktı. Kripto para yatırımcılarının hatırlayacağı üzere Şubat ayının 4. günü 49.922 adet BTC transferi için sadece 0,58 dolarlık işlem ücreti ödenmişti. BTC fiyatlarındaki artışa ek olarak Çin’deki göçmen madenciler faktörlerinin BTC transfer ücretlerine etkisi yapılan son transfer ile gözler önüne serildi. İşlem ücretlerindeki artış ise transfer işlemlerinin eşit gerçekleşmemesine rağmen oldukça yüksek bir tutarda gerçekleşti.

Geçmişe Göre BTC Transfer Süresi De Uzadı!

Yapılan transfer işleminin süresi de geçmişe göre daha uzun gerçekleşti. BTC fiyatının 13.500 dolar civarlarında işlem görmesi ardından ağ işlemleri daha uzun sürmeye başlamış ve onaylanmamış gerçekleşmiş işlem sayısı artış kaydetmişti. İşlem ücretleri ile birlikte gerçekleşen transfer işlem süresini de bahsedilen gelişmeden olumsuz etkilendi. Her ne kadar BTC özelinde olumsuz değerlendirilse de kripto paralar, halen geleneksel ödeme yöntemlerinin birkaç adım önünde olmaya devam ediyor.

Geleneksel Bankacılık Hizmetleri ile Kıyaslanamayacak Hız ve Maliyet!

Her ne kadar son dönemde BTC cephesinde yaşanan değişimler sebebi ile transfer ücreti ve süresi standartlarında bozulma meydana gelse de halen kripto paralar geleneksel bankacılık işlemleri ile karşılaştırılamaz avantajlar sunuyor. Geleneksel bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirildiğinde oldukça uzun sürede yüksek tutarlı işlem maliyeti ile gerçekleşecek olan transfer işlemi, BTC’nin en kötü olduğu dönemlerde bile oldukça düşük işlem ücreti ve süresinde tamamlanabiliyor.

Ödeme sistemleri endüstrisinde ise bahsedilen avantajlar sebebiyle kripto paralar her geçen gün kendisine daha fazla yer ediniyor. İşlem hızı ve işlem ücreti artıları diğer ödeme sistemleri ile kripto paraların güçlü bir rekabete girişmesine yol açmaya devam ediyor.

Yorum Yap