1. Ana Sayfa
  2. Gümüş

11 Ocak Pazartesi Gümüş Fiyatları, Analiz ve Yorumları

Gümüş yatırımcısı 11 Ocak 2021 Pazartesi günü itibarıyla gümüş fiyatlarını merak ediyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği gümüşte son görünüm nasıl? Gümüş fiyatları yükselecek mi? Haftayı düşüş trendinde kapatan gümüşte yeni haftada destek ve direnç noktaları takip edilecek. Uzman analistlerin değerlendirmeleri ve güncel gümüş fiyatları hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor…

11 Ocak Pazartesi Gümüş Fiyatları, Analiz ve Yorumları

11 Ocak Pazartesi günü itibarıyla gümüş gram alım fiyatı 6.01 TL seviyesinden işlem görüyor. Gümüş gram satış fiyatı ise 6.02 TL civarında bulunuyor. Gümüş yatırımcılarının yakından takip ettiği bu değerler geçen haftadan beri yakın seviyede görülüyor. Gümüş piyasasında takip edilmesi gereken önemli seviyelerin gümüş ons fiyatında 25,50 ile 26,00 arası olduğu belirtiliyor.

Güncel Gümüş Analizi ve Yorumları

Değerli maden piyasalarını yakından takip eden yatırımcılar için uzmanlar gümüş piyasasını değerlendirdi. GCM Yatırım tarafından yapılan 11 Ocak tarihli gümüş analizi yorumlarında gümüş fiyatında düşüş eğiliminin Asya seansında devam ettiği belirtildi. Gümüş ons fiyatı bu hamleyle birlikte 25,00 seviyesinin altına sarktı. Uzmanlar gün içinde AVrıpa ve ABD borsalarının seyrinin yakından takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Gümüş ons fiyatındaki gün içindeki değişimler, 50 periyotluk Envelopes’un desteklediği 25,50 ile 26,00 bölgesi altında kaldığı süre boyunca düşüş beklentisinin devam edebileceği vurgulandı. Öte yandan meydana gelebilecek olası düşüşlerde gümüş ons fiyatında 24,30 ile 24,00 seviyelerinin gündeme gelebileceğine dikkat çekildi. Olası toparlanmalar 25,50 ile 26,00 bölgesi altında sınırlı kaldığı sürece yeni düşüş potansiyeli bekleniyor.

Gümüş Fiyatı Yükselecek Mi?

Uzmanlar, gümüş piyasasında önümüzdeki süreçte fiyatlamaların gümüş ons bazında 25,50 ile 26,00 bölgesi arasında kaldığı süre boyunca düşüş beklentisine devam edeceğini aktardı. Bununla birlikte değerli madenlerden altın fiyatındaki hareketliliğin kalıcı olup olmayacağını belirleme konusunda en önemli olarak gümüş fiyatındaki hareketlilikler takip ediliyor. Analistler, olası bir harekette gümüşün liderliği ile altın ve gümüş arasındaki bozulan korelasyonun düzelmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Gümüş fiyatında toparlanma hızının mütevazı seviyede olduğu belirtiliyor. Bu yüzden altın – gümüş oranının kriz öncesi 90 seviyesinin altına inme şansı da devam ediyor. Gümüş fiyatlarında yukarı yönlü hareketler görülmesi halinde ilk olarak ons bazında 25.40 ve 26.00 dolar seviyelerinin direnç olarak takip edilebileceği belirtildi. Analistler, gümüş fiyatında olası bir aşağı yönlü hareketlerde ise ilk olarak 23.70 ve ardından 23.20 dolar seviyelerinin destek olarak takip edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Gümüş Fiyatları Haftaya Nasıl Başladı?

Altından sonra en değerli metal olarak global piyasalarda en yüksek ikinci işlem hacmine sahip olan gümüş fiyatlarında düşüş trendi devam ediyor. 11 Ocak 2021 pazartesi günü itibarıyla gümüş gram alış fiyatı 6.01 TL iken gram gümüş satış fiyatı 6.02 TL seviyesinden işlem görüyor.

Yorum Yap