1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. 14 Bin Dolarla Bitcoin Fiyatında Son Üç Yılın Zirvesi Görüldü!

14 Bin Dolarla Bitcoin Fiyatında Son Üç Yılın Zirvesi Görüldü!

En büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca sürdürdüğü ralliye bugün de devam ederek son 3 yılın rekor seviyesine ulaştı. BTC/USD paritesi mevcut piyasaya göre 14 bin dolar barajına tırmandı. Çin Devlet Başkanı açıklamalarının hemen ardından Bitcoin zirveye tırmandı.

14-bin-dolarla-bitcoin-fiyatinda-son-uc-yilin-zirvesi-goruldu

Bir haftadır sürdürdüğü ralliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet 14 bin dolar seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz işlem gününde 13 bin 300 dolar barajını kaybettirmeyen Bitcoin (BTV) boğaları, bugün ayılara karşı yeni bir galibiyet daha elde etmeyi başardılar. Uzun bir süredir 14 bin dolar seviyesini test edip geri dönen Bitcoin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yapmış olduğu açıklamaların ardından yeniden ivme kazandı.

Bugün öğleden sonra kameralar karşısına geçen Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, dijital yuan ve blockchain teknolojisinde rakiplerin önüne geçebilmek için hızlanılması gerektiği talimatını vermesinin ardından Bitcoin piyasaları kısa sürede bu açıklamaya gereken cevabı verdi. Çin’den gelen son dakika haberinin ardından 14 bin dolar testini başarıyla veren Bitcoin fiyatı 14 bin dolar barajını görmeyi başardı.

Çin’den Gelen Son Dakika Haberi Uçurdu

Kripto para piyasası uzmanları ve analistleri, Bitcoin’in güncel fiyatının 14 bin dolar barajına tırmanmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Analistler, Bitcoin (BTC) fiyatındaki bu ani ivmelenmenin Çin’den gelen haberlerle bağlantılı olduğunu düşünüyorlar. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in bugün öğleden sonra yaptığı konuşmada ülkenin kendi kripto para projesi olan dijital yuan hakkında konuştu. Bitcoin fiyatlarını hızla tırmandıran ve 14 bin barajına ulaştıran bu açıklamalar, Çin kadar diğer ülkedeki kripto para yatırımcılarının da dikkatini çekti. Nitekim piyasalar bu açıklamalara kısa sürede yanıt vererek Bitcoin’in yükselişine devam etmesini sağladı.

Son 3 Yılın Zirvesine Çıktı

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamalarına göre Çin’in kendi kripto para birimi olan dijital yuan çalışmalarına hız verilmesi gerektiği belirtildi. Çin Devlet Başkanı bunun yanı sıra ülkenin dijital para konusunda diğer ülkelerle iş birliği yapması ve ortak bir standart bulması gerektiğine değindi. Bu haberler birlikte Bitcoin 14 bin dolar barajına ulaşmayı başararak, son 3 yılın rekorunun da kırılmasını sağladı. Aralık 2017 tarihinde neredeyse 20 bin dolara kadar tırmandıktan sonra düşüşe geçen Bitcoin fiyatı, Ocak 2018 tarihinden beri bu seviyeleri görmüyordu.

Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi?

Bitcoin fiyatlarındaki yükselişin tam olarak ne kadar süreceği, kripto para piyasası analistlerinin de en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Sürecin ne yöne gideceğinden emin olamasalar da uzmanlar bu rallinin sadece Çin’den gelen açıklamalarla bağlantılı olmadığını düşünüyor. Nick Note, son zamanlarda pek çok kurumsal yatırımcının Bitcoin almaya başladığını ve bunun olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti.

Yorum Yap

Yorum Yap