İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. 2.0 Sözleşmesine 300 Bine Yakın ETH Yatırıldı

2.0 Sözleşmesine 300 Bine Yakın ETH Yatırıldı

Kripto para piyasalarının en büyük ikinci dijital para birimi Ethereum hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Ethereum 2.0 güncellemesi ile Beacon Chain ağına geçiş için gerekli olan ETH sayısında 300 bin sınırına yaklaşıldı. Müjdeli haberi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin kişisel Twitter hesabından duyurdu ve yatırılan ETH’lerin çoğunun son 3 gün içinde gerçekleştiğini söyledi.

featured

Ethereum 2.0 sözleşmesine geçiş yapabilmek için hedeflenen ETH miktarı her geçen gün artmaya devam ediyor. Son olarak ETH hedefinin yarısından fazlasının yatırıldığı açıklandı. Ethereum 2.0 güncellemesi lansmanı için gerekli olan ETH miktarı 524 bin 288 olarak belirlenmişti. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kişisel Twitter hesabından gerekli olan sayının yarısından fazlasına ulaşıldığını müjdeledi.

Vitalik Buterin’in Ethereum 2.0 güncellemesi hakkındaki tweeti yayınlandığı sırada sözleşmeye yatırılan ETH miktarı yaklaşık 278 bindi. Buterin, yaptığı açıklamasında güncelleme için toplanan ETH miktarının büyük bir kısmının son 3 gün içinde toplandığını duyurdu.

2 Gün Önce 175 Bin Seviyelerindeydi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Twitter hesabından yapılan açıklamadan saatler sonra ise mevcut durumda bu sayı neredeyse 300 bine dayandı. Etherscan veri tabanındaki rakamlara göre Ethereum 2.0 sözleşmesine 293 bin 344 Ether yatırıldı. Bu sayının son günlerde nasıl artış gösterdiği de kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çekti.

Söz konusu Ethereum 2.0 güncellemesi için yatırılan ETH miktarı 2 gün ömce 175 bin seviyelerindeydi. İlk başta yavaş başlayan ETH stake etme sürecinin son günlerde ivme kazanması, pek çok piyasa uzmanının bahsettiği gibi, “insanlar son dakikaya kadar beklemek istiyorlar.” görüşünü destekler nitelikte sonuçlar ortaya koydu.

Beacon Chain Çözüm Olacak Mı?

Ethereum 2.0 güncellemesi ile mevcut olan işin kanıtı (PoW) düzeninden sahiplik kanıtı (PoS) algoritmasına geçişi planlanıyor. Ethereum ağının son dönemde yaşadığı ölçeklenebilirlik sorunlarının Beacon Chain tabanına geçiş ile çözülebileceği düşünülüyor. ETH işlemleri için ödenen uçuk ücretler, kripto para topluluğunu endişelendirmiş ve kafalarda ETH’nin artık sadece balinalar için uygun bir ağ olduğu soru işaretini doğurmuştu.

Ethereum 2.0 sözleşmesinin ardından topluluğun endişelerinin giderilmesi ve Beacon Chain ile bu sorunun önüne geçilmesi hedefleniyor. Pek çok isim madencilerin kazançları göz önüne alındığında lasmanın asla gerçekleşmeyeceğini söylemesine rağmen Ethereum 2.0 geçiş için verilen hedefe ve tarihe çok az zaman kaldı.

ETH Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

Mevcut kripto para piyasasında değere göre yapılan sıralamada 2. sıradan kendine yer bulan Ethereum fiyatı bugün 578 dolar seviyelerinde yer alıyor. ETH fiyatı son 7 gün içinde %28,8 değerlenirken son 24 saat içinde ise %7’ye yakın artış grafiği çizdi. Ethereum için günlük saatlik ticaret hacminin 21.6 milyar dolar olduğu görülürken, genel piyasa değeri ise 65.7 milyar dolar seviyesine tırmandı.

Yorum Yap

Yorum Yap