1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

2020 Yılına Performansları İle Damga Vuran 5 Altcoin

2020 yılının bitmesine neredeyse bir hafta gibi kısa bir süre kaldı ve kripto para piyasalarında benzersiz bir yıl da böylece geride kalmaya hazırlanıyor. 2017 yılındaki kripto para popülaritesinin bir daha ne zaman yaşanacağı düşünülürken, Covid-19 salgınının da etkisi ile birlikte 2020 yılındaki kripto para popülaritesi, adeta o dönemi solladı geçti. Peki sene boyunca en çok dikkati çekmeyi başaran kripto varlıklar hangileri oldu?

2020 Yılına Performansları İle Damga Vuran 5 Altcoin

2020 yılı kripto para piyasaları için benzersiz bir yıl oldu ve 2017 yılındaki, Bitcoin (BTC) liderliğinde yaşanan popülaritenin çok daha büyüğü bu sene yaşanmış oldu. Covid-19 salgını etkisi ile birlikte hem geleneksel ekonomi piyasalarının hareketlenmesi hem de dijital varlık piyasalarının hareketlenmesi oldukça dikkat çekti. Belki de bu sene, ilerleyen dönemlerde yaşanacak olan çok eşsiz hareketliliklerin ilk adımı oldu kim bilir… Peki böylesine eşsiz bir yıl geride kalırken, tüm kripto varlıklar arasından, en çok dikkati çekmeyi başaran 5 dijital varlık hangileri oldu?

Band Protocol (BAND)

Genel olarak diğer büyük dijital varlıkların gölgesinde kalsa da bu yıl en iyi performansı gösteren dijital varlık %2.717 oranındaki inanması güç artış ile Band Protocol (BAND) oldu. Bu artışı ile birlikte BAND, 12 aylık dönemde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin olarak listenin zirvesine oturdu.

Celcius (CEL)

Senenin başlarında adeta saklanan fakat sessiz sedasız değerini artıran Celcius (CEL), senenin sonlarına doğru saklandığı yerden çıktı ve adından da bol bol söz ettirdi. BAND altcoininden sonra listeye 2. sıradan giren CEL, 12 ayda %1.636 gibi muhteşem bir değer artışı gösterdi.

Reserve Rights Token (RSR)

Reserve platformunun, bir değer deposu kurma amacı ile piyasalara sürdüğünü açıkladığı Reserve Rights Token (RSR) da birçok büyük dijital varlığın gölgesinde kaldı ancak o da benzersiz bir performans ortaya koyarak 2020 yılına damga vurdu. Listeye 3. sıradan giren RSR, 12 ayda %1.420 oranında değerini artırarak adeta göz doldurdu.

ThorChain (RUNE)

Kripto para piyasalarında, farklı networkler arasında bir köprü gibi işlevi olan, ThorChain networkunun tokeni RUNE, ağlar arasındaki köprü işlevselliğini kullanmak isteyen kullanıcılara ödeme olarak sunulan bir dijital varlık. O da birçok dijital varlığın gölgesinde kalarak yıl boyunca sessiz sedasız bir şekilde değerini devasa boyutlarda artırmayı başardı. Listeye 4. sıradan giren ThorChain (RUNE), 12 ayda %1.282 oranında bir artış göstermeyi başardı.

Ocean Protocol (OCEAN)

2020 yılına damga vuran dijital varlıklar arasında, en iyi performansı gösteren DeFi projesi olarak göze çarpan Ocean Protocol (OCEAN), genel sıralamada listeye 5. sıradan girmeyi başardı. OCEAN da özellikle bu senenin sonlarına doğru sıkça adından söz ettirmişti ve 12 ayda %977 oranında artış göstererek, yatırımcısına devasa oranlarda kazandırmayı başardı.

Yorum Yap