1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. 425 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı Arkasındaki Tanıdık İsim!

425 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı Arkasındaki Tanıdık İsim!

Geride bıraktığımız günlerde işletme yazılım şirketi MicroStratgy, bilançosunun hatırı sayılır bir bölümünü Bitcoin’e ayıracağını söylemiş ve kripto para piyasasında bu haber sevinçle karşılanmıştı. Merkezi Virginia’da bulunan şirket 425 milyon tutarında BTC alarak sözünü yerine getirince, kurumsal BTC ilgisi bir kez daha ortaya çıkmıştı. Şirketin alımına aracılık eden kripto para borsası ise tanıdık bir isim… 425 milyon dolarlık Bitcoin alımına Coinbase aracılık etti!

featured

İşletme yazılımı şirketi MicroStrategy sürpriz BTC çıkışı ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Şirketten yapılan açıklamada bilançosunun büyük bir bölümünün Bitcoin’ tahsis edileceği açıklanmıştı. Kripto piyasasının yeni gözdesi haline gelen şirket 425 milyon dolarlık BTC alımı yapınca aracılık eden kurum ise merak ediliyordu. Coinbase’den ilk açıklama geldi!

Coinbase Blog Yazısı ile BTC Alımına Aracılık Ettiğini Duyurdu!

Merkezi San Francisco’da olan kripto para birimi borsası Coinbase Prime, MicroStrategy tarafından edinilen 425 milyon dolarlık yürütme hizmetinin ortağı olduğu bir blog yazısı ile duyurdu. Yapılan açıklamada, “Bunu Coinbase için büyük bir kazanç olarak kabul edin. Kripto piyasasında firmalar, kendi başlarına Bitcoin satın almak veya müşterilerine kripto hizmetleri sunmak isteyen firmalar da dahil olmak üzere piyasaya yeni girenlerin bağlantı kurmak için çabalıyorlar. Fidelity Digital Assets, DCG’den Genesis Global Trading ve BitGo yeni ortaya çıkan piyasada yürütme ve benzeri hizmetler sunan diğer şirketler arasında.” ifadeleri kullanıldı.

425 Milyon Dolarlık BTC Alımı Nasıl Yapıldı?

Yüklü bir tutar olan 425 milyon dolarlık BTC alımı, iki dilim halinde geçekleştirildi. İlk dilim 250 milyon dolarlık tutara karşılık geldi ve 200 bin işleme indirilen alımlar toplamda 5 gün sürede gerçekleşti. MicroStrategy emirleri Coinbase algoritmalarınca gerçekleştirilirken, işlemler, “Coinbase’im Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat (TWAP) algoritması, en iyi havuzu seçmek için Akıllı Emir Yönlendiricisini kullanarak ana emri daha sonra farklı likidite havuzlarına gönderilen daha küçük emirlere bölerek, belirli bir zaman aralığında siparişi tamamlıyor. MicroStrategy uygulamasında ise traderlar, birkaç yüz emir girerken algoritma bunu ortalama doldurma boyutu 0,3 BTC’den daha az olduğu için yaklaşık 200 bin alt işleme dönüştürdü.” ifadeleri ile açıklandı. Paylaşılan işlem ayrıntılarında ayrıca, siparişin piyasa üzerindeki etkisinin azaltılarak 4,25 milyon dolarlık yaklaşık bir tasarruf sağlandığı bilgisi eklendi.

Kurumsal Bitcoin Eğilimi Son Sürat Devam Ediyor!

Analistlerin ısrarla üzerinde durduğu ve bu kez BTC rallisinin doğasının neden farklı olduğuna kanıt olarak sundukları kurumsal Bitcoin ilgisi, MicroStrategy cephesinden de doğrulanıyor. Pek çok yatırımcı ve analist Bitcoin’in yeni zirvelere çıkmasına yol açacak bu gelişmeyi heyecanla aktarırken, kripto meraklıları şimdiden yeni zirvenin neresi olabileceği konusunda hararetli tartışmalara girdiler. Jack Dorsey’in Square’ı BTC’yi gelecekte daha yaygın bir para birimi olarak tanımlarken, iddiasını 50 milyon dolar değerinde BTC satın alarak gösterdi.

Yorum Yap