1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

453 Milyon XRP Coin Satışı Yapıldı!

Mayıs ayı içerisinde ve Haziran’ın ilk 4 gününde Ripple kurucu ortağı McCaleb’in satışa çıkarmak amacıyla 453 milyon XRP Coin’i başka bir alana aktardığı görüldü. Veriler ise XRPscan analitik platformundan geldi.

453 Milyon XRP Coin Satışı Yapıldı!

XRPscan analitik platformuna göre, McCaleb, 453 milyon XRP Coin’i satış amacı ile başka bir alana geçirdi. Mayıs ayının başından bu yana hesaplarda hareketliliklerin fark edildiği ve bunun Haziranın ilk 4 gününde de sürdüğü aktarıldı. Diğer yandan, McCaleb’ın Mayıs ayının başlangıcından beri tacostand cüzdanı üzerinden toplamda ortalama yarım milyar XRP Coin sattığı kayda geçti. Bu süre içinde ise Ripple Labs’tan 408 milyon XRP Coin alımı da yaptığı açıklandı. İşlemin 3 Haziranda kayda geçtiği görüldü.

McCaleb Her Hafta Farklı Miktarda Satışta

Mayıs ayında Ripple kurucu ortağı olan McCaleb, XRP Coin bakiyesinin her hafta miktarını yenileyerek sattığı biliniyor. İlk olarak 10,2 milyon XRP, ardından 10 milyon XRP sattı. Bu satışların ardından ise 13.4 milyon ve 17,3 milyon miktarda satış yaptı. Yatırımcılar bu satışları merakla izlediler ve güve düşüşü yaşadılar. Çünkü hareket analistlere göre, XRP Coin geleceği hakkında şüphelerin yoğunlaştığını gösteriyordu.

Haziran Ayında Satış Devam Etti!

Takibe alınan isim, Haziran ayında ise 16.353 XRP Coin satışı yaptı. USD cinsinden yapılan satışın toplam değeri ise 430.336 dolar olarak hesaplanıyor. Şuanda tacostand cüzdan bakiyesinin 617.345 XRP Coin tuttuğu açıklandı. Tüm satışlara rağmen McCaleb’in hala belirli bir serveti cüzdanda bulunuyor. Sürekli alış ve satış yapan eski geliştiricinin ise bu kadar XRP kaynağına nasıl sahip olduğu merak edildi.

McCaleb Sözleşmeye Göre XRP Coin Alıyor!

Jed McCaleb, 2013 senesinde Ripple’dan ayrıldığında bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşmeye göre, uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak her ay belirli miktarda XRP Coin ödemesini Ripple Labs’den alıyor. Analistler ve kripto para piyasası uzmanları ise ismin XRP Coin’leri elinde tutmak istemediği için satışa gittiğini düşünüyorlar.

Bu hamle eğer SEC davasında adları geçen geliştiriciler tarafından yapılmış olsaydı, XRP Coin’i çıkarlar uğruna kullanma iddiaları belki destek bulabilirdi. Ancak satışların anlaşmazlık sonunda projeden ayrılan bir taraftan gelmiş olması büyük bir tepki almıyor. Diğer yandan geçmişte projede yer alan önemli bir ismin bu yüklü satışları yapmış olması, yatırımcıların XRP geleceği hakkında kaygılanmalarına neden oluyor. Hızlı ve ucuz ödemeyi hedefleyen XRP Coin projesi hala ayakta olsa da SEC davasına bağlı olarak geleceğindeki belirsizlik devam ediyor.

Yorum Yap