1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. A Milli Futbol Takımının Patronu Şenol Güneş’ten Bitcoin’e Yeşil Işık: “BTC Aklıma Yatıyor”

A Milli Futbol Takımının Patronu Şenol Güneş’ten Bitcoin’e Yeşil Işık: “BTC Aklıma Yatıyor”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, katıldığı Kriptometre programında milli takım ve Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bitcoin’i duymasına rağmen hiç denemediğini ifade eden Güneş, BTC yatırımı için kapıyı açık bıraktı. Parayı koruma konusunun önemine de değinen Güneş, gençliğine ait eğlenceli anılarını paylaşarak yatırım ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

A Milli Futbol Takımının Patronu Şenol Güneş’ten Bitcoin’e Yeşil Işık: “BTC Aklıma Yatıyor”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kriptometre programına katılarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Milli takımla birlikte program formatı gereği Bitcoin ile ilgili kendisine sorular yöneltilen Güneş, “Araştırmasını fazla yapmadım. Ama aklıma yatıyor.” ifadelerini kullandı.

Tanışıklığı Beşiktaş Teknik Direktörlüğü Dönemine Denk Geliyor

Bitcoin’i hiç denemediğini söyleyen başarılı teknik adam, ilk kez BTC’yi ne zaman duyduğuna da sohbet sırasında paylaştı. Güneş, “Benim sanal parayla çok işim olmadı. Araştırmasını fazla yapmadım. Ama aklıma yatıyor. Bu yeni değil daha önce Beşiktaş’ta çalışırken oradaki arkadaşlar alıyordu. Nasıl oluyor diye düşünüyordum.” ifadeleri ile kripto para ile tanışıklığının 2015 yıllarına dayandığını belirtti.

Açıklamalarına geçmiş eğitim döneminden örnekle açıklık getiren Güneş, “Biz öğrenciyken matematik, uzay geometrisi vardı. Uzay geometrisi bana uzak geliyordu. Ama cebir kısmını daha iyi yapıyordum. Şimdi para konusunda da aynı durumdayım. Sanal parayı anlamıyorum. Doğru yatırım yapan arkadaşlar görüyorum.” ifadeleri neden kripto paraya karşı mesafeli olduğunu belirtti.

Samimi Bir Şekilde Yanlış Yatırım Anısını Paylaştı

Programda kendisine yöneltilen yatırım konusunda soruya samimi yanıtlar veren Şenol Güneş, daha önce edindiği borsa yatırımı tecrübesini de paylaştı. Başarılı hoca beklenenin aksine iyi bir borsa deneyimi yaşamadığını ifade ederken, “Normal borsadan da anlamıyorum. Lot falan diyorlardır nedir ne değildir anlamıyordum. Arkadaşlar sayesinde aldım. Bekledim takip ediyorum, takıldı kafam. Uzun süre baktım anlayacağım iş değil. Bir firma var, ismini söylemeyeyim. Battı, kapandı zaten. Para da gitti. Anladığım iş değil, başkasının yaptığının peşinden gittim.” ifadelerini kullandı.

“Emeği Kazanırken Değerlendirmek Lazım”

Yatırım yapma becerisinin önemine ve nasıl yapılması gerektiğine ilişkin düşüncelerini aktaran Güneş, BTC’yi ilk kez 5 yıl önce duyduğunu ve o güne kadar daha iyi durumda olduğunu ifade etti. Yatırımın önemine de değinen Güneş, “Bitcoin’i ilk kez 4-5 sene önce duydum. O güne göre çok daha iyi durumda ama emek vererek kazanmak, ama emeği kazanırken değerlendirmek lazım.” dedi.

Parayı Korumanın Önemini Gençliğinden Dramatik Bir Öykü ile Anlattı

Başarılı teknik adam paranın değerini korumanın önemi ile ilgili paylaştığı anısında, “Gençliğimde evimiz yoktu, ev almak istiyordum. O zaman kooperatif evleri yapılıyor. Bir ev vardı o zamanki parayla 140 bin TL. Benim transfer karşılığı bile bu parayı karşılamıyor ama aldığım bir para var 40 bin TL, onu eve koydum. Banka anlayışımız yok. Hiçbir şey bilmiyoruz o zaman. Evde tuttum parayı. Ben iki sene sonra paramı alıp, o evi alacağım diye düşünüyorum ama tabi ev değerleniyor. Bu durum hala var. O zaman parayı korumak için buna ihtiyaç varsa yapılmasında fayda var.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Yorum Yap