1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Aayush Jindal, BTC İçin Seviyeleri Verdi!

Bitcoin bugün değer kaybı yaparak, 36.736 dolarlık fiyat seviyesine kadar geriledi. Bu kapsamda saatler 11:41’i gösterirken %5.40 oranında değer kaybetti. Aayush Jindal ise yeni kritik seviyeleri açıkladı.

Aayush Jindal, BTC İçin Seviyeleri Verdi!

4 Haziran’da saatler 11:41’i gösterirken BTC fiyatı 36.736 dolar seviyesine kadar gerilemiş bulunuyor. Diğer yandan CoinMarketCap verilerine göre değer kaybı %5.40 oranına ulaştı. Bu düşüşün sebebi Elon Musk’ın paylaştığı bir kırık kalp imajı olurken, Aayush Jinda BTC’nin ilerleyen süreçte hangi noktaları test edebileceğini açıkladı. Uzman analist yorumlarında takip edilmesi gerekecek seviyelere değiniyor. Aayush Jindal’a göre eğer 37 bin dolarlık seviyeye çıkış yaşanırsa bu düşüş eğimi kırılabilir.

37 Bin Dolar Kırılırsa 39.500 Dolar Gelebilir!

Aayush Jindal bugün Bitcoin’in 38 bin dolarlık direncin üzerine çıkış yapamadığını belirtti. Ancak geride kalan günde 38 bin dolarlık seviyeye ulaşarak aslında bir yükselişi başlatmanın eşiğine geldiğini açıkladı. Analiste göre Bitcoin 4 Haziran’da düşük alanda bir düzeltme yapmaya çalışacak ve hedefi ise 37.000 dolarlık desteği kırmak olacak. Eğer bu destek kırılırsa ikinci önemli noktanın 39.500 dolar ile 40 dolar bandı olacağı açıklandı.

Son 24 Saatlik BTC Fiyat Hareketleri

Analistin açıklamalarına göre, 4 Haziran’ın ilk saatlerinde Bitcoin fiyatı 37 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinden yer alıyordu. Ancak ilerleyen saatler düşüş gerçekleşti. BTC/USD paritesi saatlik grafiği ele alındığında 37.400 dolara en yakın alanda bir düşüş çizgisi kayda geçmişti. Analistin yeni açıklamasına göre BTC düşüşten kaçabilmek için 37 bin dolarlık seviyenin üzeride kalmalı ve 100 saatlik SMA üzerinde yer almalı.

Geride kalan günde BTC, 37.500 dolarlık bir direnç bölgesinden artış gerçekleştirerek, 38 bin dolar seviyesine çıkmıştı. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok üzerine yerleşen Bitcoin, boğaların etkili ile 39 bin dolar seviyesini zorlamıştı. Ardından 40 bin dolar için mücadeleye girdiği anda yüksek bir direnç ile karşılaştı ve düşüşe geçti.

BTC Ne Zaman Artabilir?

Aayush Jindal’ın aktardığı son verilere göre Bitcoin için 37 bin dolarda destek bulunuyor. BTC/USD paritesi için ise 37.400 dolar noktasında büyük bir yükselen kanal var. Kanalın desteği ise 35.925 dolarlık alandan 39.500 dolar üzerine yükselişi hızlandırabilir. Yatırımcılar bu noktaların gün içinde veya ilerleyen günlerde tabloya gelmesini umut ediyorlar. BTC, analistin söz ettiği kritik seviyelere tutunabilirse tekrar bir düzeltme yaparak, değer kazanımına geçebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir