1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Aayush Jindal BTC Kritik Seviyeleri Yorumladı

Aayush Jindal BTC Kritik Seviyeleri Yorumladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) fiyat hareketliliği devam ederken, kripto para piyasalarının uzman analistlerinden de görüşler ve analizler gelmeye devam ediyor. Son olarak rekor seviyesini test ettikten sonra düşüş yaşayan ve yeniden 19 bin dolar barajını geçen Bitcoin için bu kez de bir düşüş uyarısı ve takip edilmesi gereken seviye yorumları ünlü analist Aayush Jindal’dan geldi.

featured

Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarında öngörülemez hareketliliğini sürdürüyor. Diğer birçok dijital varlık dışı yatırım araçlarının tersine, kripto para piyasalarında coin fiyatlarını belirleyen etkenler değişiklik gösteriyor. Döviz, altın yatırımcıları çeşitli gündem gelişmeleri ile yatırımlarında pozisyon belirleyebilirken kripto para piyasalarında bu gibi durumlar çok da geçerli görünmüyor. Çünkü dijital varlıklar bir devlet politikasına bağlılık göstermiyor ve birçoğunun merkezi bulunmuyor. Hal böyle olunca da kripto para birim fiyatlarındaki belirleyici unsurlar, büyük yatırımlar ve piyasadaki yönelim oluyor. Bu sebeple birçok kripto para biriminde olduğu gibi, özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’de de ilerleyen dönemlerde neler olabileceği öngörülemiyor. Fakat buna rağmen bazı başarılı analistler, başarılı tahminleri ile kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Bu başarılı analistlerden biri olan Aayush Jindal da Bitcoin ile ilgili olası düşüş durumunda izlenmesi gereken seviyeleri yorumladı. Jindal’a göre, 19 bin 150 dolar ve 19 bin dolar seviyelerinin altında keskin bir kırılma yaşanırsa BTC fiyatı da sert bir şekilde düşüş gösterebilir.

Jindal BTC’nin Yükselmek İçin Mücadele Ettiğini İfade Ediyor

Bitcoin (BTC) rekor seviyesi yoklamasında 19 bin 200 dolarlık direnç seviyesini aştı fakat hala BTC/USD paritesi, 19 bin 500 seviyesindeki direnç ile mücadele ediyor. Jindal’a göre, 19 bin 150 dolar ve 19 bin dolar seviyelerinin altında yaşanabilecek bir kırılma, Bitcoin fiyatını sert bir şekilde düşürebilir. Bu bilgiler kapsamında;

  • BTC/USD paritesi, 19 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde yükseliş eğilimi kazanabilmek için mücadele veriyor.
  • BTC fiyatı 19 bin 150 dolar seviyesindeki destek noktasına ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya doğru yaklaşıyor.
  • Kraken verilerine göre, Bitcoin’in dolar karşısındaki değerinin saatlik çizelgesinde, 19 bin 150 dolar seviyesindeki direnç ile büyük bir düşüş yönelimi çizgisinin hemen üzerinde bir kırılma gözlemlendi.
  • Jindal’aa göre, BTC/USD paritesi şu sıralar yükseliş hareketliliği başlatmak için mücadele ediyor.

BTC Kademeli Artış Gösterdi

19 bin dolar seviyesinin altında yaşanan birkaç fiyat değişiminin ardından, BTC fiyatında kademeli bir artış gözlendi. Bitcoin 19 bin dolar seviyesindeki direnç bölgesini kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üstüne çıkmayı başardı. Öte yandan BTC/USD paritesinin saatlik çizelgesinde 19 bin 150 dolar seviyesindeki direnç ile büyük bir düşüş yönelimi çizgisinin hemen üzerinde bir kırılma gözlendi ve BTC/USD paritesi 19 bin 400 dolar seviyesini aştı fakat yükseliş için hız kazanımında eksiklik vardı.

Jindal’a Göre BTC’nin Görebileceği Kritik Seviyeler

Analiste göre BTC’nin kısa vadede görebileceği kritik seviyelerde, 18 bin 868 dolar seviyesinden 19 bin 430 dolar seviyesine doğru olan yönelmenin, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi 19 bin 150 dolar bölgesine yakın bulunuyor. Jindal’a göre BTC fiyatı ters bir kırılma gösterebilir ve bu durumda 19 bin 500 dolar seviyesinin üstünde BTC fiyatı 20 bin doları test edebilir.

Yorum Yap