1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Aayush Jindal XRP Analizini Paylaştı

Ripple (XRP) için çok beklenen airdrop uygulaması geride kaldı ve kripto para piyasalarında bu uygulamadan sonra XRP fiyatlarının düşüş yaşayacağını söyleyenler haklı çıktı. Kripto para kullanıcıları bu düşüşlerin ne kadar düşeceğini ya da fiyatların yükselip yükselmeyeceğini merak ederken, kripto para sektörünün usta analisti Aayush Jindal, üçüncü büyük coin olan XRP için çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve analizlerini paylaştı.

Aayush Jindal XRP Analizini Paylaştı

Ripple (XRP) için yaklaşık bir ay önce kullanıcılara müjdeli bir haber verildi. Bu habere göre 12 Aralık tarihinde SPARK tokeninin airdrop’u yapılacaktı ve kripto cüzdanlarında XRP olan kullanıcılara, ellerindeki coin sayısına göre bedava token dağıtılacaktı. Bu haberin ardından Ripple (XRP), kripto para piyasalarında fazlasıyla talep gördü ve bu doğrultuda XRP fiyatları da yükseliş eğilimi içine girdi. Bu yükselişle beraber birçok kullanıcı, XRP’nin 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar ilerleyebileceğini söylerken, diğer taraftan birçok kullanıcı ise bunun yapay bir yükseliş olduğunu söylemişti. Düşüş öngören kullanıcılar, SPARK airdrop’unun sonlanması ile birlikte XRP kullanıcılarının satışa başlayacağını ve bu satışların da coin fiyatı üzerinde satış baskısı oluşturacağını, nihayetinde bu durumun da XRP fiyatlarına düşüş olarak yansıyacağını söylemişti. Daha sonra bu grup haklı çıktı ve XRP fiyatlarında düşüşler başladı. Kripto para kullanıcıları bu düşüşler karşısında neler olabileceğini görmeye çalışırken, piyasaların usta analisti Aayush Jindal da XRP ile ilgili yorum ve değerlendirmelerde bulundu.

Aayush Jindal 2 Kritik Seviyeyi İşaret Etti

Aaayush Jindal, 0,500 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çalışan Ripple (XRP) fiyatı için kritik olarak değerlendirdiği seviyeleri işaret etti. Coin, 0,500 dolarlık seviyenin üzerine çıkmak için mücadele verirken, XRP/USD paritesindeki düşüşler de devam ediyor ve XRP dolar karşısında zayıflıyor. Bu doğrultuda Aayush Jindal ise XRP için takip edilmesi gereken 2 kritik seviyeden birincisinin 0,480 dolar olduğunu söylerken, ikinci kritik seviyenin de 0,475 dolar olduğunu söylüyor. Jindal’a göre XRP’nin büyük ve negatif yönlü bir kırılma yaşamaması için bu seviyelerin üzerinde tutunmayı sürdürmesi gerekiyor.

Güncel Olarak Ripple Ne Durumda?

Aayush Jindal’ın kritik seviyeleri işaret ederek değerlendirdiği Ripple (XRP) güncel olarak;

  • ABD dolarına karşı güçlü bir duruş göstererek önce 0,549 dolar seviyesinde kaldı fakat ardından bu bölgedeki bir kırılma ile 0,520 dolar seviyesinin altına geriledi.
  • Güncel olarak Ripple (XRP), 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) ve 0,500 dolar seviyesinin altında işleme alınıyor.
  • Kraken’den alınan verilere göre XRP, ABD doları karşısında 100 basit hareketli ortalama grafiğinde, 0,537 dolar seviyesine çok yakın bir bölgede direnç gösteren bir düşüş eğilim çizgisi oluşturuyor.
  • Jindal’a göre ise XRP 0,480 dolar ve 0,475 dolar seviyelerinde bir destek noktasına doğru hareketini sürdürüyor.

Jindal Yukarı Yönlü Hareket İçin Kritik Seviyeleri Belirtti

Aayush Jindal, trend çizgisinin 0,593 dolar seviyesinden 0,480 dolar seviyesine kadar olan aşağı yönlü hareketin, %50 Fibonacci geri çekilme bölgesine yakın olduğunu ifade ediyor. Aayush Jindal, XRP’nin yukarı 0,600 dolar seviyesine yükselmesi için, 0,520 dolar ve 0,540 dolar seviyelerinin üzerinde net bir kırılma yaşaması ve bu bölgede kapanış göstermesi gerektiğini dile getiriyor.

Yorum Yap