1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Aayush Jindal XRP Fiyat Analizini Paylaştı

Ripple (XRP) fiyatları, yaklaşan SPARK airdrop uygulaması ve kripto borsalardaki yüksek hacimli işlemler ile dalgalanmaya devam ediyor. Kasım ayının ortalarında boğa koşusuna başlayan XRP için, bu yükselişlerin en büyük sebebinin yarın gerçekleştirilecek olan airdrop uygulaması olduğu düşünülüyordu. Öte yandan kripto borsalarda yapılan yüksek hacimli XRP transferlerinin de fiyatları baskılayabileceği tahmin ediliyor. Bu gelişmeler ışığında XRP’nin hangi fiyat basamaklarını izleyeceği merak ediliyor. Başarılı analist Aayush Jindal da bu kapsamda XRP fiaytlarının izleyebileceği basamakları değerlendirdi.

Aayush Jindal XRP Fiyat Analizini Paylaştı

Kasım ayının ortalarında Ripple (XRP) adeta üzerindeki ölü toprağını atarak, şahlanmış ve yükseliş eğilimine girmişti. Kripto para piyasasındaki kullanıcılar da Ripple’daki bu boğa koşusunu başlatan hamlenin, yaklaşan bir airdrop uygulaması olacağı yönünde tahminlerini paylaşmıştı. Bu beklentiler doğu çıktı ve XRP için 12 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan bir airdrop uygulamasının müjdesi verildi. Yaklaşık bir ay önceden duyurulan uygulamada, XRP kullanıcılarına SPARK tokenları ücretsiz olarak belli oranda dağıtılacak. Bu sebeple kullanıcılar, airdrop uygulamasının XRP fiaytlarını beslediğini düşünüyordu. Öte yandan Ripple (XRP) yükselerek ilerlediği yolda, dönem dönem düşüşler de yaşadı. Kripto para kullanıcıları ise bu kez devreye balinaların girdiğini ve yapılan yüksek hacimli satışların XRP fiyatlarını baskılayabileceğini düşündü. Bu beklentilere paralel olarak, geçtiğimiz günlerde Ripple eski ortağı Jed McCaleb 29,6 milyon adet XRP satışa çıkardığını duyurmuştu. Ayrıca McCaleb’in bir sözleşmeye dayanarak sattığı XRP’lerin çok daha fazlasının kripto cüzdanında olduğu ve bunların da ilerleyen dönemlerde satışa çıkarılacağı ortaya çıktı. Bu durum XRP fiyatlarında dalgalanmalara sebep olurken, kripto para piyasalarının başarılı analisti Aayush Jindal da XRP fiyatlarının izleyebileceği basamakları analiz etti. Birçok başarılı analizi ile kripto para piyasalarında önemli ölçüde dikkat çeken Jindal’a göre Ripple (XRP) düşüş sinyalleri veriyor.

Jindal Bir Düşüş Yaşanabileceğini Söyledi

Başarılı analist Aayush Jindal, yaklaşan airdrop uygulaması öncesinde Ripple (XRP) fiyatlarının düşüş sinyalleri verdiğini öne sürdü. Jindal’a göre XRP, 0,580 dolar seviyesinde oluşan direnç bölgesini temizlemeye çalışıyor. Fakat Jindal’a göre, XRP bu bölgedeki direnci kıramayacak ve Ripple fiyatları 0,542 dolar seviyesinin altına gerileyecek. Bu durum Jindal’ın, SPARK tokeni airdrop’u ile yaşanabilecek olan yükselişe, satışlarla baskılanan XRP fiyatlarının daha baskın geleceğini gösteriyor. Başarılı analist böyle bir kıyaslamayı dile getirmese de birçok kripto para kullanıcısı, Jindal’ın analizleri karşısında bu kıyaslama ile ilgili yorumlarını dile getirdi.

Ripple’da (XRP) Güncel Durum Analizi

Ripple’daki (XRP) güncel durum şöyle:

  • Ripple (XRP) son düşüşünden önce 0,600 dolar seviyesinin üzerine çıktı.
  • Şu sıralarda ise XRP fiyatı, 0,568 dolar olarak gösterilen destek seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalama seviyesinin çok aşağısında işlem görüyor.
  • Kraken’den alınan veriler ışığında; XRP’nin ABD doları karşısındaki hareketlerinin saatlik grafiğinde, 0,580 dolar bölgesinde oluşan direnç ile ciddi bir düşüş eğilim çizgisi bulunuyor.
  • Aayush Jindal’a göre, 0,550 dolar ve 0,542 dolar seviyelerinin altında yaşanabilecek olan net bir kırılma, XRP/USD paritesi düşüşünü sürdürebilir.

Jindal Olası Fiyat Basamaklarını İşaret Etti

Aayush Jindal, XRP için 0,550 dolar ve 0,542 dolar seviyelerinin altında yaşanabilecek olan net bir kapanış ile birlikte fiyatların daha da düşebileceğini dile getirdi. Böyle bir kırılma sonrası yaşanacak olan kapanışta, başarılı analiste göre XRP fiyatları 0,5200 dolar seviyesini görebilir. Öte yandan XRP fiyatları 0,542 dolar seviyesinde net bir kırılma yaşamazsa fiyatlar yükselişe geçebilir.

Yorum Yap