1. Anasayfa
  2. Bitcoin

ABD Eski Kongre Üyesi BTC’den Söz Etti!

ABD eski kongre üyelerinden Ron Paul, verdiği bir röportajda BTC hakkında açıklamalarda bulundu. BTC’yi bir para birimi olarak gördüğünü açıklayan Paul, kişilerin tercih ettikleri para birimini kullanmakta özgür olmaları gerektiğini savundu.

ABD Eski Kongre Üyesi BTC’den Söz Etti!

Ron Paul, son yaptığı açıklamalarda Bitcoin’den söz ederek, onu bir para birimi olarak kabul ettiğini ifade etti. ABD eski kongre üyesi, herkesin hangi para birimini kullanacağını seçmekte özgür olması gerektiğini, BTC’nin ise başarılı bir performansa sahip olduğunu belirtti. Paul verdiği röportajda ABD hükümetinin büyük bir korkusunun olduğunu, BTC’nin doların yerini almasından korktuklarını dile getirdi.

Paul: Bireyler BTC Seçiminde Özgürdür!

Paul ABD’nin korkularından biri olan BTC’nin doların yerini alma olasılığının düşük olduğunu ise BTC’yi övmesinde rağmen sözlerine ekledi. Kitco News’e röportaj veren Paul,“ BTC bir para birimidir. Aynı zamanda bireylerin bunu tercih etme özgürlükleri vardır. Bırakalım BTC, dolar ile rekabet etsin. Bu işlem için yasal düzenlemeler yapılsın.“ dedi.

Paul, BTC ile dolar arasında küresel çapta net bir rekabet olduğunu ancak aynı fırsatın ulusal zeminde oluşamadığını belirtti. BTC’ye ve diğer kripto para birimlerine yönelik ilerleyen süreçte çok sayıda regülasyonun gündeme geleceğini düşünen Ron Paul, ABD hükümetinin doların statüsünü korumak amacıyla elinden gelen çabayı gösterebileceğini açıkladı.

Gelecekte Doların Kripto Parayla Değişimi Önlenebilir!

Röportajında dolara ve BTC’ye karşı olan ABD mesafesine değinen Paul,“ Belirli bir süre ardından doları kripto para ile değiştirebilmeye dahi izin verilmeyecek. Buna karşı ciddi yasalar çıkarılacak. Bana göre burada var olan sorun altının ve kripto paraların teknik özellikleri değil, hükümete bağımlılıktır.“ ifadelerini kullandı.

Analistler Paul’la Aynı Görüşte!

Kripto para analistleri de Paul ile hemen hemen aynı görüşlere sahip olduklarını açıklıyorlar. Hükümetlerin kripto paralara ve BTC’ye yönelik kısıtlamalarının temel nedeninin enerji harcamaları olmadığını düşünüyorlar.

Analistler madencilikte yüksek oranda enerji tüketiminin mesafeli yaklaşımların sebeplerin biri olduğunu, ancak temel faktör olmadığını ifade ediyorlar. Uzmanlar BTC ve diğer kripto para birimlerinin gelecekte itibari para yerini alabileceklerini açıklayarak, bu olasılığın hükümetleri ve merkez bankalarını korkuttuğunu belirttiler.

BTC, 3 Haziranın ilk saatlerinde CoinMarketCap verilerine göre, 37.628 dolarlık fiyatı tabloya aldı. Bu kapsamda değer kazanımını ise %1.88 oranında gerçekleştirdi. Hafta başında etkili olan değer kayıpları yerini fiyat düzeltmesine bırakırken, piyasa genelinde de değer kazanımları hakim oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir