1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

ABD Seçim Sonuçları Bitcoin Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin'in son dönemlerdeki yükselişi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Birçok Bitcoin analisti piyasadaki değişimi ABD seçimleri ile ilgili olarak ele alsa da konuyu farklı bir perspektiften ele alan analistler de bulunuyor. Ünlü kripto para analistlerinden Nicholas Merten ve Ryan Watkins birçok analistin aksine ABD seçimlerinin Bitcoin piyasası için o kadar da etkili olmadığını düşünüyor.

ABD Seçim Sonuçları Bitcoin Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin piyasasında 22 ekimden beri devam eden yükseliş ile ilgili her geçen gün yeni analizler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bitcoin’in hareketliliği ile ilgili birçok tartışmanın devam ettiği bugünlerde yatırımcılar ünlü kripto para analistlerinin açıklamalarını ilgi ile takip ediyor. Bitcoin’in yükselişinin devam edip etmeyeceği en önemli konu olmakla beraber ABD seçimlerinin ne kadar etkili olacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.

ABD’deki başkanlık seçiminin tartışmalı şekilde devam etmesinin Bitcoin üzerinde etkili olduğuna dair birçok analiz yayınlandı. Kripto para analistlerinin büyük bir kısmı seçimi Joe Biden‘in kazanmasının Bitcoin piyasasını zirveye taşıyacağını düşünüyor. Bununla beraber Nicholas Merten ve Ryan Watkins gibi ünlü kripto para analistleri ABD seçimleri ile ilgili muhalif fikirler de ortaya atmaya başladı. Bitcoin’e yatırım yapan kişiler için zorlu süreç yeni başlıyor.

Nicholas Merten: Seçim Sonuçları Bitcoin Piyasasında Olumlu Ya Da Olumsuz Etki Yaratmayacak

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten birçok analistin ABD seçimlerine göre yaptığı analizlere karşı çıkıyor. Nichlas Merten ABD’deki seçimlerin Bitcoin piyasasını iyi ya da kötü yönde etkilemeyeceğini açıkladı. Merten Bitcoin piyasasının seçim öncesi ve sonrasındaki hareketliliğinin benzer oranlarda devam ettiğinin üstünü çizerek hiçbir seçimin kripto para üzerinde bu kadar etkili olamayacağını belirtiyor.

Nicholas Merten ABD seçimlerinde iki varlık sınıfının savaştığını ancak bu savaşın kripto para piyasalarında düşünüldüğü gibi bir etki bırakmayacağını açıklıyor. Merten çekişmeli geçen seçimlerin Bitcoin üzerinde etki bırakmayacağını ancak hisse senetlerini etkileyebileceğini söylüyor.

Seçimin Tartışmalı Olması Hisse Senetlerini Nasıl Etkileyecek?

ABD’deki tartışmalı seçimlerin Bitcoin piyasası üzerinde etki bırakmayacağını düşünen Nicholas Merten, seçimlerle ilgili birçok fikrini açıklayarak hisse senetleri üzerinde olumsuz bir etki yaratabileceğini belirtti.

Nicholas Merten ABD seçimlerinin son derece çekişmeli ilerlediğini, Trump’ın kaybettiği bölgelerde itiraz edebileceğini ve kongrenin ikiye bölünme ihtimali olduğunu belirtti. Küresel çapta etki gösteren pandemi sürecinden sonra toparlanma aşamasında olan hisse senetlerinin ise ABD seçimleri ile yeniden yıkım yaşayabileceğini açıkladı.

Ryan Watkins: Kimin Kazandığı Önemli Değil, Bitcoin Zirveyi Görecek

Kripto para analistlerinden Nicholas Merten‘in muhalif yorumlarına bir destek de Ryan Watkins‘den geldi. Ünlü kripto analiz firması Messari’de araştırmalarına devam eden Ryan Watkins ABD seçimlerinin kimim kazandığının önemli olmadığını belirtiyor. Watkins’e göre seçimi kim kazanırsa kazansın Bitcoin zirveyi görecek. Ryan Watkins seçimlerin Bitcoin’in yükselişini etkilediğini ancak kimin kazanacağının Bitcoin üzerinde değişiklik yaratmayacağını belirtti.

Yorum Yap