İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. ABD Seçimleri Beklentisi Bitcoin Yatırımcılarını Kararsız Bırakıyor!

ABD Seçimleri Beklentisi Bitcoin Yatırımcılarını Kararsız Bırakıyor!

ABD'de gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinin kripto para birimi Bitcoin'e etkisi ne? Başkan adaylarının finansal özgürlük hakkında görüşleri neler? Hangi aday seçilirse kripto paraların geleceği açısında daha iyi bir sonuç ortaya çıkabilir? Bunları inceledik...

featured

ABD’de gerçekleşecek 3 Kasım 2020 ABD Başkanlık Seçimleri tartışmaları aralıksız devam ediyor. Yüz milyonlarca Amerikalının oy verecek olduğu seçimlerde özellikle de hangi adayın kazanacak olduğu hakkındaki tartışmalar bir türlü son bulmuş değil. ABD seçimlerini kazanması durumunda kripto paraları düzenleme vaadi bulunan Demokratların adayı Joe Biden’a karşı 4 yıldır görev süreci boyunca kripto para birimlerini düzenlemeyen Cumhuriyetçi Donald Trump yarışıyor.

Kripto paraların Joe Biden seçilmesi halinde daha fazla düzenleme ve daha fazla yükseliş görecek olduğu beklentisi mevcut olsa da herkes bu iddialara katılmıyor. Çok sayıda ekonomist, Joe Biden göreve gelse bile kısa süre içerisinde kripto para düzenlemelerini onaylamayacak olduğunu ve Joe Biden’in getireceği yeniliklerin ülkede daha fazla karmaşaya yol açmasının mümkün olabileceğine değiniyorlar.

Bitcoin Bu Dönemde Etkileniyor

Bitcoin fiyatının bu dönemde hangi adayın kazanacak olduğundan bağımsız olarak etkilendiği, ancak 2 adaydan hangi tarafın kazanırsa kazansın Bitcoin’e herhangi bir olumsuz durumunun olmayacağı belirtiliyor. Özellikle de lider coin Bitcoin’in kısa süre içerisinde belirsizlikler dolayısı ile bu durumda olduğu, bugün bile yükseliş göstermeye devam ettiği ve mevcut yatırımcıların kararsız kaldıkları gibi yeni Bitcoin yatırımcılarının da kararsızlık yaşadıkları belirtilmekte.

Adaylardan Bağımsız Kararsızlık

ABD seçimlerinde hangi aday kazanırsa kazansın yeni değişimler olacağı biliniyor. Küresel piyasalara dönük yenilikler ve yeni yaptırımlar, yeni ABD yasaları, yeni kararların devreye girmesi bekleniyor. Başkan Trump kazansa bile yenilikler olacak ve bu durum yatırımcıları dolarda yaşanacak değer değişimleri, altın fiyatlarında görülecek yeni değişimler gibi sebeplerle soru işaretleri arasında bırakmakta.

Bitcoin Almıyor Bekliyorlar

Bitcoin almayarak seçimlerden sonrasını bekleyen binlerce insanın olduğundan söz edilirken, özellikle bu dönemden sonra 3 Kasım’dan hemen sonrasında alım ve satım taleplerinde patlamalar yaşanabileceği iddia edilmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap