1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. ABD Teşvik Paketinin Kazananı Bitcoin Mi Olacak?

ABD Teşvik Paketinin Kazananı Bitcoin Mi Olacak?

Pandemi sürecinden bu yana doların dolaşımının düşmesi ile ABD  teşvik paketi ortaya koydu. ABD'de de yaşanan seçimlerin öncesinde gündeme gelen ikinci teşvik paketi ile ilgili ise henüz bir gelişme kaydedilmedi. Gemini borsası kurucularından Tyler Winklevoss ise gelecek yeni bir teşvik paketinin Bitcoin'i nasıl etkileyeceği ile ilgili yorumda bulundu. ABD'den yeni teşvik paketinin gelip gelmeyeceği ve Bitcoin piyasasının bu durumdan nasıl etkileneceği ise merak ediliyor.

abd teşvik paketi

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en önemli kripto para piyasalarından biri olan Gemini’nin kurucu ikizlerinden Tyler Winklevoss, ABD’den gelecek ikinci teşvik paketinin Bitcoin piyasasını nasıl etkileyeceği ile ilgili açıklama yaptı.

Bilindiği üzere Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasından sonra doların piyasadaki dolaşımı düşmüş ve alım gücü zayıflamıştı. ABD ekonomik olarak sıkıntılı olan bu sürecin başlamasından sonra piyasaya bol miktarda dolar çıkarmış ve teşvik paketi hazırlamıştı. Pandeminin ilk başladığı dönemlerde Bitcoin’in yükselmesini sağladığı düşünülen bu teşvik paketinin ikincisinin verilmesi ile ilgili haberlerde gündeme gelmişti. ABD’de hala konuşulmakta olan teşvik paketinin doları ve bitcoin piyasasını nasıl etkileyeceği ise kripto para analistleri tarafından tartışılmaya devam ediliyor.

ABD’den Yeni Teşvik Paketi Ne Zaman Gelecek?

ABD’de bir süre önce gündeme gelen ikinci teşvik paketi ile ilgili ayrıntılar merakla bekleniyor. Bir süredir verilmesi beklenen ikinci teşvik paketi ABD başkanlık seçimlerinin araya girmesi ile rafa kaldırılmıştı. Konu ile ilgili hükümetten henüz net bir açıklama gelmese de birçok yatırımcı ve analist ikinci teşvik paketinin gelmesini bekliyor.

Fed’in Aylık Toplantısı Gerçekleşti

Fed’in düzenli olarak yapılan aylık toplantısında ekonomik süreçlerin tartışılması ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ikinci teşvik paketini yeniden gündeme getirdi. Fed Başkanı Jerome Powell toplantıda pandemi sonrası ekonomik sürecin ne zaman ve ne şekilde normale döneceğini açıkladı.

Yapılan Fed toplantısında Powell, ekonomik gerilemenin çok ciddi boyutta olduğunun altını çizdi. Ekonomik olarak tarihi bir süreç yaşandığını belirten Powell ancak güçlü bir mali destek ile sürecin toparlanabileceğinin altını çizdi. Eylül ayından beri tartışılan ve ABD başkanlık seçimleri ile yerini farklı konulara bırakan ikinci teşvik paketinin ne zaman verileceği ile ilgili net bir bilgi paylaşılmasa da Powell yakın zamanda paketin çıkabileceğine dair açıklamalar yaptı. Powell verilecek destek paketinin yeterli finansal desteği sağlaması durumunda ekonominin toparlanabileceğini belirtti.

Tyler Winklevoss: Teşvik Paketinin Gelmesi Bitcoin’e Yarar Sağlayacak

Fed’in aylık toplantısının gerçekleşmesinden sonra Gemini kripto para piyasasının kurucularından Tyler Winklevoss, gelecek ikinci teşvik paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda Fed Başkanı Jerome Powell’ın ikinci teşvik paketinin yakında çıkabileceğine dair sinyaller vermesi üzerine Tyler Winklevoss teşvik paketinin Bitcoin piyasasına yarar sağlayacağını söyledi. Tyler Winklevoss Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ilk teşvik paketinde de olduğu gibi doların dolaşımında fazla değişiklik gerçekleşmeyeceğini ancak Bitcoin’in yükselişinin devam edeceğini açıkladı.

Yorum Yap