1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

ABD’nin Hedefinde Sırada Bu Altcoinler Mi Var?

Kripto para piyasalarında yeni günde çok sıcak gelişmeler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesini 35 bin 887 dolar seviyesine çıkararak gündeme gelmişken, XRP’ye açılan davalar bu haberi gölgede bırakmayı başardı. XRP’nin açılan davalar sonucunda çöküşe geçmesinden sonra Çinli kripto para muhabiri Wu Blockchain, sırada hangi altcoinlerin benzer tehlikelerle karşı karşıya olduğunu paylaştı.

ABD’nin Hedefinde Sırada Bu Altcoinler Mi Var?

Kripto para piyasaları yeni yıla da sıcak gelişmeler ile birlikte giriş yaptı. Lider Bitcoin (BTC), yılbaşından bu yana 3 kez tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi. Son olarak bugün sabahın erken saatlerinde 35 bin dolar direncini aşan BTC, fiyatını 35 bin 887 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Piyasalarda henüz Bitcoin’in yeni rekor haberi soğumamışken, bu kez de Tetragon Financial’ın Ripple’a açtığı dava gündeme geldi. SEC – Ripple davasından sonra XRP fiyatları iyice çöküşe geçmiş ve 0,17 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Ardından toparlanmaya başlayan XRP yeniden 0,20 dolar seviyelerine tutunmaya başlamıştı ki bu kez de Tetragon Financial’ın dava haberi ile sarsıldı. XRP adında felaket zincirinin ardı arkası kesilmezken, Çinli kripto para muhabiri Wu, Twitter’dan sırada hangi altcoinlerin olabileceğine ilişkin görüşlerini paylaştı. Wu Blockchain kullanıcı adı ile paylaşımlarda bulunan kripto para muhabirine göre XRP’den sonra ABD’nin hedefinde 7 altcoin bulunuyor.

XRP İçin SEC Davası Sonun Başlangıcı Oldu

Tetragon Financial, 2019 yılının Aralık ayında Ripple ile bir işbirliği kurarak fon yatırımı yapmış ve Ripple piyasa değerinin 10 milyar doların üzerine çıkmasını sağlamıştı. Aradan geçen süre içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a dava açınca, bu adım Ripple için adeta sonun başlangıcı olmuştu. Bu davadan sonra arka arkaya kripto para borsaları XRP tokenini listelemeyi durdurdu ve XRP fiyatları çakıldı. Ardından Tetragon Financial 5 Ocak tarihinde, Ripple’a 2019’daki yatırımlara ilişkin bir dava açtığını duyurdu. Kripto para piyasaları bu haberle çalkalanırken, Çinli kripto para muhabiri Wu Blockchain, Twitter’da sıradaki altcoinlerin hangileri olabileceğini paylaştı.

Wu O 7 Altcoin’i Paylaştı

Çinli kripto para muhabiri olan ve Çin kripto para piyasasına oldukça hakim olduğu bilinen Wu, kendi düşüncelerinden yola çıkarak ABD’nin sırada hangi altcoinleri hedef alabileceğini paylaştı. Sıralamayı yaptıktan sonra bunun sebeplerini de aktaran Wu’ya göre ABD’nin XRP’den sonraki hedefinde şu altcoinler bulunuyor:

  • Tether (USDT)
  • Chainlink (LINK)
  • Polkadot (DOT)
  • Binance Coin (BNB)
  • Cardano (ADA)
  • Tron (TRX)
  • Stellar (XLM)

Wu’ya Göre 4 Temel Sebep Var

ABD’nin sıradaki hedefinde bu 7 altcoinin olduğunu iddia eden Wu’ya göre, bunun da 4 temel sebebi bulunuyor. Wu bu dava sürecinde etkili olacağını düşündüğü temel sebepleri; ICO’daki fonların miktarı, merkeziyetçi yönetim, etki ve bu tokenların hükümete yönelik tavırları olarak sıraladı. Bu altcoinlerin ABD merkezli olduğunu ve piyasadaki boğa koşusuna önderlik ettiğini belirten Wu, ABD kanadından gelebilecek her türlü habere karşı altcoinlerin oldukça hassas odluğunu da belirtti.

Yorum Yap