1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

ADA, ENJ ve DOGE Piyasalarda Göz Dolduruyor

Kripto para piyasalarında bir aşağı, bir yukarı salınımlar ve bu salınımların etkileri gündemi belirlemeye devam ediyor. Piyasalarda son olarak yaşanan hareketlilikte lider Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Bitcoin (BTC) yatay seyrini korudu. Bu etkenler bir araya gelince, birçok altcoin için yukarı yönlü hareketlilik de başlamış oldu. Yaşanan hareketliliklerde, Cardano (ADA), Enjin Coin (ENJ) ve Dogecoin (DOGE) en çok dikkat çeken altcoinler oldu.

ADA, ENJ ve DOGE Piyasalarda Göz Dolduruyor

Kripto para piyasalarında yılbaşından sonra öngörülemez hareketlilikler yaşandı ve bununla birlikte piyasalarda sert dalgalanmalar gözlemlendi. Yaşanan dalgalanmaların neticesinde önce geçtiğimiz hafta başında Bitcoin (BTC) büyük bir geri çekilme yaşayarak beraberinde piyasaları aşağı sürükledi, daha sonra yaşadığı değer artışları ile bu kez piyasaları yukarı çıkardı. Bitcoin’in son toparlanmasına lider altcoin Ethereum (ETH) yine yükseliş ile karşılık verdikten sonra, Bitcoin yatay bir bantta dengelendi ve seyrini korudu. Öte yandan Ethereum ise değer kazançlarını sınırlamadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çıktı. Bu gelişmeler diğer altcoinler için de yukarı yönlü yolu açtı ve bununla birlikte birçok altcoin de değer kazançları yaşadı. Yaşanan değer kazançlarında Cardano (ADA), Enjin Coin (ENJ) ve Dogecoin (DOGE) en çok dikkat çeken altcoinler oldu.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), iki hafta boyunca sürdürdüğü değer artışlarında 0,39 dolar seviyesinde bir durulma yaşayarak yatırımcılarını endişelendirdi fakat ADA için işler şimdilik yolunda görünüyor. Zira ADA son iki haftada %100 oranında değer kazanarak en büyük 10 kripto para birimi arasına girdi ve üst yönlü fiyat hedefini de 2 dolar seviyesinde belirledi. Henüz bu seviyenin oldukça altında bulunan ADA için analistler, ilk önemli destek noktasının 0,374 dolar seviyesi olduğunu ve burada aşağı yönlü yaşanabilecek bir kırılmanın ADA fiyatını 100 SMA bölgesinin altında, 0,355 dolara kadar çekebileceğini düşünüyor. Öte yandan analistler ADA için yukarı yönde direnç noktalarının sırasıyla 0,39 – 0,55 – 0,70 dolar seviyeleri olduğunu belirtiyor.

Enjin Coin (ENJ)

En büyük 100 kripto para birimi arasında bulunan Enjin Coin (ENJ), Japonya Finansal Regülatörü’nden (FSA) onay aldıktan sonra yukarı yönlü büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. FSA onayı ile birlikte ENJ, 0,23 dolar seviyesinden çok hızlı bir şekilde 0,43 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bu tırmanışı ile birlikte son 3 yılın zirve noktasına ulaşan ENJ, böylece %90 oranında değer kazanmış oldu. Şimdi analistlere göre ENJ için yukarı yönlü güçlü direnç noktası 0,50 dolar iken, aşağı yönlü takip edilmesi gereken destek noktası ise 0,27 dolar olarak görülüyor.

Dogecoin (DOGE)

Daha önce, geçtiğimiz yılın son ayında Elon Musk’ın açıklamaları ile yükselişini hızlandıran Dogecoin (DOGE), bir yıllık sürede %267 oranında ve son bir aylık sürede %133 oranında değer kazandı. Bu değer kazançlarını koruyan fakat son 24 saatte yatay bantta seyreden DOGE için analistler, yukarı yönlü en önemli direnç bölgesinin daha önce test edilen 0,010 dolar seviyesi olduğunu ve bir sonraki hedefin de 0,012 dolar seviyesi olduğunu belirtiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir