1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

ADA’da Hareketlenme! Grafik Yukarıya Çevrildi

Popüler kripto birimleri arasında bulunan ADA uzun zamandır beklenen yükselişini son 24 saat içinde yaşamaya başladı. Bir süredir yatırımcıları tarafından merakla beklenmekte olan ancak bir türlü yükselme grafiği içerisinde yer alamayan birim son 24 saat içinde artış yaşadı ve 1,67 dolar bandına geldi. Bu fiyat hareketi kapsamında 16 Mart tarihinden itibaren de görülmüş olan en büyük yukarı yönlü ivmeyi kaydetti. ADA daha sonra ise 1,60 dolar bandına geldi.

ADA’da Hareketlenme! Grafik Yukarıya Çevrildi

Yatırımcılarının uzun zamandır yükselme beklediği ADA için son 24 saat oldukça önemli artış kaydetti. Son 24 saat sürede yüzde 20 oranında değer kazanan birim bu sayede fiyatını 1,67 dolar bandına taşıdı. Fiyat yükselmesi birimin piyasa hacmini de büyüttü. Aynı zamanda yatırımcılarının da uzun bir zamandan sonra sevinç yaşamasına neden oldu.

ADA İçin Önemli Yükseliş Hamlesi

Bir süredir ortalama 1,30 dolar bandı seviyesinde olan ADA son 24 saat içinde etkili bir performans göstererek 1,67 dolar bandına ulaşmış oldu. ADA fiyatında yaşanan bu önemli artış ise ADA’nın piyasa değerinin de artmasına neden oldu. Bu sayede de birim değeri 51 milyar dolar üzerine çıkmış oldu. Bunun yanında ADA piyasa değeri sıralamasında da altıncı sırada y er almakta olan Tether ile arasındaki önemli fiyat farkını da azaltabildi. ADA özellikle 1,29 dolar ile 1,32 dolar arasında bulunan destek alanının başarılı bir şekilde test edilmesi ardından yukarı yönlü ivme yakalamıştı. 48 saatlik zaman diliminde ise yüzde 30’un üzerinde değer kazanmış olan ADA bu hareketi ile yatırımcılarının uzun zamandır sürmekte olan beklentilerine de yanıt vermiş oldu.

Yükseliş Grafiği Korunuyor

Popüler kripto paradaki teknik veriler de yükseliş eğilimlerinin onaylanmasını gösteriyorlar. Günlük verilere bakıldığında RSI ve MACD artış verilerinde yükselme trendinin korunduğu görülüyor. Aynı zamanda momentumun boğaların yanında olduğu da görülüyor. Bunun yanında müthiş osilatör göstergesi de rotanın yukarıya yönlü olduğunu ifade ediyor. Uzman analistlere göre ADA’nın daha sonraki fiyat hedefinde de 2,50 dolar bandı bulunuyor.

Bu fiyat yükselmesinde ise piyasalardaki genel olumlu havanın yanında ADA’daki son günlerdeki yaşanan gelişmeler etkili oldu. ADA ekini son günlerde yoğun bir gündeme sahip bulunuyor ve attıkları adımlar ile isimlerinden söz ettiriyorlar. En son olarak bazı Afrika ülkeleri ile anlaşmalar imzalayan Cardano ekibi bu sayede adını duyurmuştu. Ayrıca Kraken borsasında ADA stake işlemlerinin başlaması da bu duruma etkili oldu.