1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Airdrop Yaklaşırken XRP Fiyatları Tekrar Artacak Mı?

Airdrop Yaklaşırken XRP Fiyatları Tekrar Artacak Mı?

Ripple (XRP) son dönemlerde birçok hareketlilik yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda ani fiyat artışı ile kaybettiği sırayı geri alan XRP, yeniden işlem hacmi olarak en büyük üçüncü altcoin durumuna gelmişti. Ardından gelen airdrop müjdesi ile birlikte birçok borsanın bu projeye katılacağını duyurması, XRP talebini artırarak yeni bir fiyat hareketini de beraberinde getirdi. Ancak kripto para analistleri, XRP fiyat yöneliminde birtakım tahminlerde bulunurken, altcoin şu sıralar yoğun bir konsolidasyon ile karşı karşıya bulunuyor.

featured

Ripple (XRP) yaklaşık iki hafta önce gösterdiği sıçrama ile birlikte başladığı hareketliliği sürdürerek yoğun ve dinamik dar bantlı bir grafikle karşı karşıya kaldı. XRP’nin 0,65 dolar seviyesinde karşılaştığı direnç fazlasıyla yoğun ve kısa vadede XRP fiyat yönelimini engelleyebilir. Ripple gibi köklü altcoinlerde yükselme gözlemlenmesine yol açan ikinci bir satın alma ve talep artışı dalgası meydana gelene kadar, altcoin bu yatay çift taraflı işlem seyrini uzatmayı sürdürebilir. Nitekim Ripple (XRP) yaklaşık iki hafta önce başladığı yükseliş eğilimini henüz sonlandırmamış olsa da yatırımcılar XRP için hareket pozisyonunu koruyor. Bunun sebebi ise 12 Aralık tarihinde başlayacak olan airdrop uygulaması olabilir.

Loma Airdrop’un Etkili Olacağını Düşünüyor

Loma isimli tanınmış bir analist, yakın zamanda büyük bir hareketlenme göreceğine inandığı için, XRP fiyatlanmalarını yakından takip ettiğini ifade ediyor. Loma, yaklaşmakta olan airdrop sebebi ile XRP fiyatında bir hareketlilik olabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan airdrop müjdesi, Ripple’ın gördüğü son rallinin başlangıcını ateşleyen kıvılcım olarak görülüyor. Loma’ya göre, XRP önümüzdeki günlerde 0,70 dolarlık alandaki yüksek seviyelerini tekrar yoklayacak.

XRP’nin Önündeki Direnç Bölgesi Fiyat Artışını Yavaşlattı

Şu sıralar XRP 0,59 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ripple’ın şu anda işlem gördüğü seviyelerin hemen üstündeki direnç bölgesi önemli ve bu direnç bölgesi son birkaç gün boyunca XRP’deki olası artışları yavaşlattı. Birçok analiste göre, Ripple yakın vadede hareketliliğini tekrar kazanabilir ve daha üst seviyelere yükselebilirse, XRP’nin parabolik macerasının ikinci aşaması başlayabilir. Fakat analistlere göre XRP fiyatını hareketlendirebilecek tek etken de bu değil. Öte yandan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) arasındaki bir güçlenme ve zayıflama da altcoinin fiyat hareketliliğinde etkili rol alabilir.

Loma: “Bunu Tetikleyenin Airdrop Olduğuna Eminim”

Loma, XRP’ye ilişkin yeni fiyat öngörülerini açıkladı. Loma, XRP kullanıcılarına yönelik airdrop uygulamasının, altcoin fiyatını yeniden yükselteceğini düşünüyor. Loma, airdrop faktörü ile birlikte fiyatın 0,70 dolar seviyesine doğru hareket edeceğini ifade ediyor. Konuya dair Loma; “Bunun airdrop uygulaması ile tetiklendiğinden fazlasıyla eminim. Yine de tam bir ralli.” sözlerini dile getirdi.

12 Aralık tarihinde sunulacak olan airdrop uygulaması ile birlikte XRP kullanıcılarına, belli şartlara uygunluk durumunda, ücretsiz olarak SPARK tokeni dağıtılacak.

Yorum Yap