1. Anasayfa
 2. Coin Gündemi

Alpha Token Nedir?

Kripto para birimleri son dönemde rekor hareketleri ile dikkatleri çekiyor. Dikkatleri çeken Alpha Token nedir, yatırımı mantıklı mı, nasıl alınır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Alpha Token Nedir?

Alpha Token tanımı, kullanıcılara alfa getirecek bir ürün ekosistemi oluşturmaya odaklanan, zincirler arası bir DeFi platformudur. Algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip, merkezi olmayan bir borç verme politikasıdır. Alpha token, platformun yerel fayda tokenidır. Token sahipleri varsayılan bir krediyi karşılamak için Alpha tokenlerini stake ederek yani bir kripto para zincirinin operasyonlarını desteklemek için kripto paralarınızı cüzdanınızda belli bir süre kilitleyip harcamadan ya da transfer etmeden tutma işlemi uygulayarak ağ ücretlerinden pay alma hakkı kazanabilir.

Alpha Token Amaçları Nelerdir?

Alpha token sisteminin amaçları, şunlardır:

 • Sürdürülebilir bir verim üretimine izin vermeyi amaçlar.
 • Bir finansal ürün, menkul kıymet ya da gayrimenkulün nakde çevrilebilme kolaylığı olan paranın likide olma özelliği sayesinde süreksiz kaybın durulmasını amaçlar.
 • Gizliliği koruyan token takasları oluşturmayı amaçlar.
 • Kredilendirmeyi sabit faiz oranları ile sağlamayı amaçlar.

Alpha Token Finans Coin Nasıl Temin Edilir?

Alpha coin şu şekilde alınabilir:

 • İlk olarak bir Binance hesabı oluşturulur. Daha sonra borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekir. Bu işlemi gerçekleştirmek için Binance sayfasına girip sol üstteki kısımdan ‘Kripto Al ‘ seçeneği ile ‘Kredi / Banka Kartı’ seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası ile işlem yapmak istediğiniz seçilip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
 • USDT alındıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini ön izleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
 • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ALPHA yazın ve altta açılan ALPHA/USDT çiftini seçin.
 • Daha sonra ortadaki “ALPHA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
 • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek Alpha Finance Lab Coin alma işlemini tamamlayın.

bu adımları izleyerek Alpha token coin satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Token Nedir?

Token kavramının tanımı, var olan bir blok zincirde bulunan birim değerdir ve mevcut bir kripto para biriminin blok zincirine bağımlı olurlar.

Alpha Coin Yorumları Nelerdir?

Alpha finans yorumları, merkezsiz ürünleri geliştirmeye odaklanmış yenilikçi bir para türüdür ve 2021 yılında merkezsiz finansın yükselişi ile beraber ALPHA coin de yükselmiştir. Alpha fiyatı 2.4 dolar ile rekor kırmıştır. Toplamda 1.000.000.000 Alpha üretilecektir.  Ekim ayında piyasaya sürülen Alpha token’lar 0.5 dolardan kripto para borsasında işlem görmüştü. Sonuç olarak geliştirme ekibi piyasada daha önce olmayan bir ürün üreterek değerli bir kripto para birimi oluşturmayı ve başarılı olmayı başarmıştır.