1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Altcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Takip Etmesi Gerekenler

Geçen hafta Bitcoin ve altcoin rallisinin ardından kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon dolar barajını aşmıştı. Satış dalgasının etkili olmasıyla birlikte sektörde son 24 saatte %20 oranında değer kaybı yaşandı. Kripto para piyasalarında gerileme devam ederken altcoin yatırımcıları bu hafta nelere dikkat etmeli? İşte önemli gelişmeler…

Altcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Takip Etmesi Gerekenler

11 Ocak Pazartesi gününe sert bir düşüşle başlayan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde düşüş trendi devam ediyor. Piyasa değerine göre ilk 20 içinde yer alan bütün altcoinler son 24 saat içinde %20 oranına yakın seviyelerde düşüşler yaşadı. Fakat altcoin yatırımcıları için bu hafta umut vaat eden yeni gelişmelerin olması dikkat çekiyor. Bu hafta altcoin yatırımcılarının mutlaka yakından takip etmesi gereken haberler kripto para basınında öne çıktı.

Altcoin Piyasasında Haftanın Gelişmeleri

11 Ocak Pazartesi, GLITCH (GLCH) coin yatırımcılarının takip etmesi gereken önemli gelişmelerin başında TrustSwap Launchpad aracılığıyla halka arzı bulunuyor. Hong Kong merkezli bir startup olan GLCH, merkeziyetsiz finansal ürünler sunan bir blockchain geliştirmesiyle kripto para sektöründe tanınıyor. Bu protokol sayesinde GLCH kullanıcıları daha yüksek işlem hacmi ve sıfıra yakın işlem ücretlerinden yararlanabiliyor. Yatırım yapmak isteyen kullanıcılar satım alımlarını 11 Ocak günü TSİ 17:00’den itibaren TrustSwap üzerinden gerçekleştirebilecekler.

12 Ocak Salı günü ise Nord Finance (NORD), halka arzı gerçekleşecek. Bu tarihte Merkeziyetsiz borsa (DEX) Polkastarter ile NORD token IDO’su tamamlanacak. Bilindiği üzere Nord Finance, geleceksel finans araçlarının sağladığı temel özellikleri DeFi alanına getirerek merkeziyetsiz finans yatırımını amaçlıyor. IDO için 90 bin dolar değerinde token ayırıldı. NORD tokenın satış fiyatı da 0.90 dolar olarak belirlendi.

BTCST token Binance Borsasında Listelenecek

Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), 13 Ocak tarihinde TSİ 09:00’da Binance borsasında listelenmeye başlayacak. Bitcoin madenciliğine borsa düzeyinde likidite sağlayan bu proje, altcoin yatırımcılarının da ilgisini çekiyor. Binance Launchpool’un 2021’deki ilk projesi olan BTCST, BTCST/BTC, BTC/BUSD ve BTCST/USDT pariteleri kapsamında borsadan işlem görmeye başlayacak.

Altcoin Piyasasında Haftanın Son Gelişmeleri

14 Ocak tarihinde Blockstack (STX), Phase 2 lansmanını gerçekleştirecek. Altcoin sektöründe merkeziyetsiz uygulamalar ve akılı sözleşmeler oluşturma amacını güden Blockstack’in bu lansmanı da yakından takip edilecek. Bu gelişmeyle birlikte Blockstack protokolünde Stacks 2.0 lansmanı sayesinde kullanıcılar için 1. evreden farklı olarak 3 yeni hizmetin sunulması hedefleniyor.

Son olarak 15 Ocak tarihinde YOP (YOP) protokolü, Polkastarter kripto para borsası aracılığıyla YOP IDO’sunu gerçekleştirecek. YOP, kullanıcıların DeFi avantajlarına erişimini kolaylaştırmayı hedefleyen, tek bir uygulama ile kontrol, gözetim ve esneklik sağlayan bir proje olmasıyla biliniyor. TSİ saat 17:00’den itibaren Polkastarter DEX’te geçekleşecek IDO kapsamında YOP token ETH işleminde 0.05 dolardan satın alınabilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir