1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Altcoinler Bitcoin’in Volatilite Tuzağına Düştü

Kripto para piyasalarında oluşan olumlu hava, beklentilerin tam tersine döndü ve önde gelen altcoinler yeni güne kırmızıda başladı. Lider Bitcoin’in (BTC) yeni rekoru ile birlikte piyasalarda pozitif bir hava oluşmuştu fakat ardından lider sert bir şekilde fiyat düzeltmeye gitti. Daha sonra yine hızlı bir fiyat toparlanması yaşayan Bitcoin yaşadığı fiyat oynaklığı ile altcoinleri düşüşe sürükledi.

Altcoinler Bitcoin’in Volatilite Tuzağına Düştü

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son hedefi 40 bin dolar seviyesini de geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesini 40 bin 400 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Bu rekorun ardından her zaman olduğu gibi yine gözler diğer altcoinlere çevrildi. Rekor ile birlikte diğer altcoinlerde de yukarı yönlü bir hareketlilik beklentisi oluştu ve aslında dün gün içinde önde gelen altcoinler bu beklentiyi karşıladı. Fakat lider Bitcoin daha sonra yaşadığı volatilite ile altcoinlerin önünü tıkadı. Bitcoin hızlı bir şekilde sert bir fiyat düzletmesine gidince, bu durumun altcoin yatırımcıları için bir tuzak unsuru olabileceği de gündeme gelmişti. Beklendiği gibi de oldu ve yeni günde altcoinler, güne kırmızı grafikler ile düşüş eğiliminde başladı. Şimdi önde gelen altcoinler için durumun nasıl ilerleyeceği merak ediliyor.

Etheruem BTC’ye Bağlı ve Benzer Hareketlilik Gösterdi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in rekor sonrasında yaşadığı fiyat düzeltmesine benzer ve bağlı şekilde yine ilk tepkiyi lider altcoin Etheruem (ETH) verdi. Bitcoin fiyatını yeni rekor seviyesine çıkardığında, Ethereum da son 3 yılın en yüksek fiyat seviyesine ilerledi ve 1.291 dolar bandına kadar ulaştı. Fakat daha sonra BTC’deki düşüşe bağlı olarak gerileyen ETH 1.000 dolar direncine kadar çekildi. Daha sonrasında yine BTC’ye benzer şekilde yükseliş eğilimine giren ETH, fiyatını yeniden 1.100 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Analistlere göre ETH için kritik direnç noktası 1.200 dolar olarak belirlenmiş durumda. Piyasalarda oluşan beklentide ETH bu seviyenin üzerinde kalmayı başaracak ve birçok analiste göre ETH 1.432 dolarlık rekorunu kıracak.

Litecoin Son 7 Günün Kazançlarının Bir Bölümünü Geri Verdi

Son 7 günlük fiyat çizelgesinde oldukça olumlu bir görünüme sahip olan Litecoin’de (LTC) de Bitcoin’deki düşüşlere bağlı olarak değer kayıpları yaşandı. Litecoin son 7 gün içerisinde Ripple (XRP) ile bir mücadele içine girmişti ve bu süreçte değerini %20 oranında artırmayı başarmıştı. Bu değer artışı ile birlikte uzun zamandır ulaşamadığı 180 dolar seviyesinin üzerine çıkan LTC daha sonra son 24 saat içinde %7 değer kaybetti ve 160 dolar seviyesinin altına kadar geriledi.

LINK Unvanını Geri Almaya Çalışırken Değer Kaybetti

Bitcoin yaşadığı volatiliteden payını alan altcoinlerden biri de Chainlink (LINK) oldu. LINK, geçtiğimiz gün yaşadığı değer kaybına kadar kripto para piyasalarında en büyük 10. kripto varlık konumunda bulunuyordu fakat bu unvanını kaybederek, listede 11. sıraya gerilemişti. Tekrar bu unvan için mücadele veren LINK, son 24 saatte BTC hareketliliklerine bağlı olarak %11 değer kaybetti ve 14,5 dolar seviyesine kadar çekildi. Fakat LINK için işler çok da kötü görünmüyor zira LINK, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19,85 dolar seviyesine çok da uzak bulunmuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir