1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Altcoinlerde Grafikler Yeşile Dönmeye Başladı

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta içinde büyük bir kıyım yaşandı ve bu kıyımın başrolünde yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) vardı. Bitcoin’in sert değerler kaybettiği haftada, diğer altcoinler daha büyük zarar gördü ve piyasalar geçtiğimiz hafta içinde adeta kan ağladı. Ancak hafta arasına girildiğinde bu kez kripto para piyasalarına yeşil grafiklerin hakim olmaya başladığı görüldü ve altcoinlerin bir yükseliş yarışı başlattığı söylenebilir. Altcoinlerin yükseliş mücadelesinde tablo nasıl bir hal alacak?

Altcoinlerde Grafikler Yeşile Dönmeye Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, haftanın ilk iki gününde düşüş eğilimine girerek 13 bin dolar dolaylarında değer kaybetti ve 44 bin dolar seviyelerini test etti. Birçok kişi, Bitcoin’in böyle bir fiyat düzeltmesine ihtiyacı olduğunu savunurken, altcoinler de bu durumdan fazlasıyla kötü şekilde etkilenince, piyasalar geçtiğimiz haftayı kıpkırmızı geçirdi. Piyasalarda görülen sert değer kayıpları, birçok yatırımcıyı da büyük zararlara uğrattı. Lider Bitcoin’in öncülüğünde başlayan bu sert değer kayıpları, altcoinler için hafta arasında yerini yavaş yavaş yükselişlere bırakmaya ve altcoinler için şimdilerde grafikler yeşile dönmeye başladı. Lider Bitcoin ise bu hareketliliklerde nispeten yatay seyrediyor ve 50 bin dolar seviyesindeki psikolojik direnç bölgesinde mücadele ediyor. Ancak altcoinlerin yükselişi ise umut veriyor. Altcoinler, bu yükseliş mücadelesinden sonra hangi seviyelere gelecek?

Bu Kez Öncü Bitcoin Değil, Cardano Oldu

Geçtiğimiz hafta içinde lider Bitcoin öncülüğünde başlayan geri çekilmelerde altcoinler de kan kaybetmeye başlayınca, analistler yatırımcıları bunun bir fiyat düzeltmesi olduğu konusunda uyarmıştı. Ancak özellikle de deneyimsiz yatırımcılar, bu düşüş trendinde endişeye kapılarak hızla satış pozisyonuna geçmişti. Hafta arası geldiğinde ise analistlerin, yaptıkları uyarıda haklı olduğu görüldü zira piyasalarda yeniden yukarı yönlü hareketlilikler başladı. Altcoinler arasında başlayan yükselişlerde bu kez öncü Cardano (ADA) oldu. ADA, ağındaki Mary güncellemesi ile birlikte tüm zamanların rekoruna koştu, diğer altcoinler de gün içinde ADA’yı takip etmeye başladı.

ADA’nın Arkasından DOT ve BNB De Trende Katıldı

Cardano ağındaki Mary güncellemesi, 1 Mart itibariyle faaliyete geçecek ve bu güncelleme şimdiden ADA’ya tüm zamanların rekorunu getirdi. ADA bu yükseliş ile piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para konumuna yükselirken, onu Polkadot (DOT) takip etti ve DOT’un ardından da yükseliş trendine, bir önceki haftaya damgasını vuran Binance Coin (BNB) katıldı. İlk ondaki kripto paralara bakıldığında, son 24 saatlik harekette ADA, diğer 9 kripto varlığı performansı ile geride bırakmayı başardı ve %40 oranında değer kazandı.

Cardano Performansı, XRP’nin 2018 Performansını Hatırlatıyor

Cardano son 24 saatlik yükselişinin yanı sıra, son 1 haftada da %30’dan fazla değer kazanmayı başardı. ADA’nın, altcoinlere öncülük etmesi ise Ripple’ın (XRP) 2018 yılındaki performansını hatırlattı. Söz konusu dönemde de XRP benzer şekilde Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) daha güçlü performans sergileyerek altcoinlere öncülük etmişti. Şimdilerde ADA piyasa değeri bakımından üçüncü, XRP ise yedinci sırada yer alıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir