1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Altcoinlerde Yükseliş Sürüyor, Beklenen Seviyeler Neler?

Kripto para piyasası denilince ilk akla gelen Bitcoin BTC olmasına karşılık son zamanlarda durum bunun tersine dönmeye başlamış durumda. BTC özellikle son günlerde beklenen performansını tam olarak sağlayamadığı için altcoinlere olan ilgi daha da artış gösteriyor. Son olarak ETH ve DOGE yatırımcılara büyük kazançlar sağlamaya devam ediyorlar. İki birim girdikleri yükselme çizgisi ile birlikte önemli rekorlar elde ettiler.

Altcoinlerde Yükseliş Sürüyor, Beklenen Seviyeler Neler?

BTC’nin son zamanlarda yükselme potasından çıkması ve fiyatını son zamanların en düşük seviyelerine getirmesi altcoinlerin daha çok ilgi görmesine neden oluyor. Genelde BTC’ye bağlı olan altcoinlerin bu durumu artık değişmişe benziyor. ETH ve DOGE, BTC düşüş yaşarken yükselme performanslarını koruyorlar ve önemli fiyat artışları elde ediyorlar. Dün ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından açıklanmış olan faiz artışı sonrasında kripto piyasalarına kırmızı renk hakim olmasına karşılık ETH ve DOGE bu durumdan etkilenmediler ve yükselişlerine devam ettiler. Birimlerin sağladıkları yükselme performansının ne kadar süreceği ise merak ediliyor.

DOGE İçin Önemli Seviyeler, Rekor Kırdı

Son günlerde en çok konuşulan kripto birimleri arasında bulunan DOGE dün başlatmış olduğu yükselme grafiğinde önemli başarılara imza attı. Son olarak dün 0,50 dolar bandını gören birim daha sonra da 0,70 dolar bandını test etmeye başladı. Bugün sağladığı önemli kazançlar ile birlikte 0,70 dolar bandına çok yaklaşan DOGE kendi rekorunu da kırmış oldu. Dalgalı seyir de izleyen DOGE’deki şimdiki verilere bakıldığında yükselme çizgisini taşıdığı görülüyor. DOGE’nin bu yükselişinde eToro gibi ünlü ticaret platformlarının artık kullanıcılarına DOGE sunacağını açıklamaları etkili oldu. Bunun yanında 8 Mayıs’ta Elon Musk SNL lansmanına katılacak olması da yine DOGE için önemli bir pump etkisi yaratmayı sürdürüyor. Uzmanlar DOGE’ye karşı yatırımcıları uyarmayı da ihmal etmiyorlar. DOGE’nin pump etkisi geçtikten sonra ani düşüşler yaşayabileceğini ifade ediyorlar.

ETH Yükselme Çizgisini Koruyor

Lider altcoin olan ETH iki gün önce başlatmış olduğu rallisine devam ediyor. Son olarak 3400 dolar bandına kadar ulaşabilen birim çok kısa sürede önemli başarılar elde etti. ABD hazinesi tarafından açıklanan faiz kararı sonrasında 3100 dolar bandına çekilme yaşayan ETH, bu çekilme sonrasında tekrar güç toplayarak 3300 dolar bandına ulaştı. Şimdilik verilerine bakıldığında yükselme çizgisinin koruduğu görüldüğü birimin önünde ana hedef ise 3500 dolar bandı olarak görülüyor. Uzmanlara göre ETH önemli bir güç potansiyeline sahip ve fiyatını kısa sürede yeni rekor seviyelere taşıyabilir.