1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Altcoinlerin Piyasa Değeri Artacak Mı?

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz yılın Mart ayında gördüğü 3 bin 500 dolarlık dip seviyesinin ardından, bir yıldan daha kısa bir sürede 49 bin 500 dolara kadar yükselerek muhteşem bir geri dönüşe imza atmış oldu. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa değeri de 800 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu durum altcoinlerin önünü açmış olsa da altcoinlerin piyasa değeri için hala gidilecek epey yol var gibi görünüyor.

Altcoinlerin Piyasa Değeri Artacak Mı?

2017 yılında, kripto para piyasalarında benzersiz hareketlilikler ve değer artışları yaşandı. Söz konusu dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyatını 20 bin dolara kadar çıkarırken, haliyle piyasa değerini de artırmayı başarmıştı. Bitcoin’in o dönemdeki yükselişi, tüm piyasaları yukarı yönlü hareket ettirdi ve altcoinlerin de hem fiyatında hem de piyasa değerinde muhteşem artışlar yaşandı. O dönemde, lider Bitcoin’in itici gücüyle birlikte birçok altcoin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Başlayan eşsiz altcoin sezonu sonrasında, Bitcoin piyasa hakimiyetini korumayı başarırken, altcoinlerin toplam piyasa değerinde de %4.500 oranında bir artış yaşanmıştı. Şimdilerde, lider Bitcoin geçtiğimiz Mart ayındaki 3 bin 500 dolarlık seviyenin ardından 49 bin 500 dolara kadar yükseldi ve piyasa hakimiyetini 800 milyar dolara kadar çıkardı. Kripto para piyasalarının toplam değeri 1,5 trilyon dolara yaklaştı ve bunun %80’ini Bitcoin sağlıyor. Bu piyasa değeri artışlarında, altcoinler nereye kadar gidebilecek?

Altcoinler 2017 Yılının Oldukça Gerisinde

2017 yılında, lider Bitcoin 20 bin dolara yükselirken, diğer altcoinler de ona eşlik etti ve 4 yıl önce benzersiz bir altcoin sezonu yaşanmış oldu. 2020 yılında başlayan ralli sonrasında Bitcoin 49 bin 500 dolara kadar yükselirken, altcoinlerin de önü yine açılmış oldu. Mart ayında piyasalarda yaşanan geri çekilmeler sonrasında, başlayan rekor hareketliliklerinde altcoinlerin piyasa değerinde de şimdilik %1.150 oranında artış yaşandı. Bazı başarılı analistlere göre, bu artışın devamı gelebilir.

Krüger 2017 Artışlarını Vurguladı

Mart ayından bu yana yaşanan hareketlilikler sonrasında altcoinlerin değeri %1.150 arttı ancak bu durum akıllara 2017 yılındaki hareketlilikleri getirdi. Başarılı analist ve ünlü bir ekonomist olan Alex Krüger, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile bu konuya değindi. Krüger paylaşımlarında, 2017 yılındaki %4.500 oranındaki artışı vurguladı. Bu oran, güncel rallide altcoinlerin piyasa değerinin %1.150 oranındaki artışının üzerine, %3.500 kadar daha artış ekleyebileceğinin sinyalini veriyor. Şimdilerde piyasaların piyasa değeri 1,5 trilyon dolar seviyesinde ve bunun 600 milyar dolarlık bölümünü altcoinler oluşturuyor. Ancak Krüger’e göre bu seviye daha da yükseliş gösterecek.

Daha Ethereum Tam Olarak Devreye Girmedi

Söz konusu altcoin piyasa değeri artışları için, Bitcoin’den sonra gözler lider altcoin Ethereum’a (ETH) çevrilmiş durumda. Bitcoin rekor hareketliliğinin ardından %150 oranında artmıştı ancak Ethereum’daki 1.850 dolarlık rekor sonrası artışları %100 oranına bile henüz ulaşamadı. Bu da Ethereum’un artmaya devam etmesi durumunda, altcoinlerin piyasa değerindeki artışların da hızlanacağı beklentisini oluşturuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir