1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Altın Yerini Bitcoin’e Mi Bırakıyor?

Ekim ayının son günlerinden bu yana yükselmeye devam eden Bitcoin ile ilgili yapılan araştımalar ve paylaşılan analizler günden güne artıyor. Bitcoin alan yatırımcıların sayısındaki artışın nedenleri araştırılmaya devam ediliyor. Yapılan veri incelemeleri sonucunda Bitcoin hacminin yükselmesinin sebeplerinden birinin de altın yatırımcılarından Bitcoin'e geçiş olabileceği ihtimali gündeme geldi.

Altın Yerini Bitcoin’e Mi Bırakıyor?

Bitcoin yatırımcılarının artması ile ilgili geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase tarafından bir analiz yayınlandı. Bitcoin almaya başlayan yatırımcıların günden güne artması Bitcoin’de beklenen yükselmenin yaşanması için de olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase’in yayınladığı analizde Bitcoin yatırımcılarındaki artışın görülmesi üzerine bu yatırımcıların hangi piyasadan kaydığı ile ilgili tartışmalar da gündeme geldi. Bitcoin’in yükselmeye devam ettiği bugünlerde yatırımcıların çoğalması beklenen bir hamle olsa da altın yatırımcılarından Bitcoin’e geçiş yapılması şaşkınlık yarattı.

Bitcoin Trust İnanılmaz Bir Büyüme Gösteriyor

JPMorgan Chase bankasında görevli olan analistler yayınladıkları analiz ile Bitcoin Trust’ünün ne kadar büyüdüğüne dikkat çekti. Dünyanın en büyük kripto para firmalarından biri olan Grayscale’in her geçen gün büyüyen Bitcoin Trust’ünün verileri de yayınlanan raporda gösterildi.

Yayınlanan rapora göre Grayscale son bir hafta içinde Trust’üne 15 bin 907 tane Bitcoin ekledi. Bu artma ile Grayscale’in Trust’ün de toplam 481 bin 700’den fazla Bitcoin olmuş oldu. Çok hızlı büyüme gösteren bu Trust’ün yıl sonuna kadar aynı ivme ile yükselmesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük kripto firmalarından Grascale’in 2013 yılında oluşturduğu Bitcoin Trust platformunun bu yıl içinde çok yüksek bir ivme ile yükselmeye başlaması yatırımcıları da şaşırttı. Bu yılın başında 1.9 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olan Bitcoin Turst’ün şuanda 7.6 milyar dolara çıktığı gözlemleniyor. Bu hızlı büyüme ise Bitcoin yatırımcılarının arttığı anlamına geliyor.

Michael Sonnenshein: Normalde Altına Yatırım Yapan İnsanlar Şimdi Bitcoin Alıyor Olabilir

Grayscale Investments adındaki popüler kripto para firmasının geneş müdürü olan Michael Sonnenshein, LPMorgan Chase bankasının analistlerinin yayınladığı rapor ile ilgili yorumlarını açıkladı. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Sonnenshein normalde altına yatırım yapan kişilerin Bitcoin’e yönelmiş olabileceğinin altını çizdi.

Altın EFT’lerine Giren Para Azalırken Bitcoin’e Giren Para Artıyor

JPMorgan Bankası analistleri yayınladıkları raporla ilgili olarak Grayscale’in bu yatırımcıları nereden çektiklerini araştırmaya başladılar. Yapılan araştırma ile altın yatırımcılarının Bitcoin almaya başlamış olabilecekleri gündeme geldi.

Analistler bu ihtimal üzerine ekim ayında altın bazlı borsaya giren yatırımlar ile Bitcoin Turst’a giren yatırımşları kıyasladılar. Yapılan kıyaslama ile altın EFT’lerine giren paranın azaldığı anlaşıldı. Altın EFT’lerine giren para azalırken, Bitcoin Trust’ü giren paranın artması yatırımcıların kaydığı piyasanın anlaşılmasını sağladı. Bitcoin piyasasındaki yükselme ile beraber, altın yatırımcıları bu piyasaya yönelmeye başladı.

Yorum Yap