1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Analist BTC İçin Yeni Seviyeleri Açıkladı!

BTC fiyatı, ABD dolarının karşısında 38 bin dolarlık direncin altından bir düzeltme gerçekleştirdi. İsabetli tahminleri ile tanınan Aayush Jindal ise BTC fiyatının 100 saatlik SMA’yı elinde tutuğunu, kısa vadede artış olabileceğini belirtti.

Analist BTC İçin Yeni Seviyeleri Açıkladı!

Bugün, Bitcoin 38 bin dolar bandı altından bir düzeltme yaparken, Aayush Jindal BTC hakkında tahmin sundu. Ünlü analist BTC’nin kısa vade sonra bir yükseliş hareketi içine giriş yapabileceğini vurguladı. Analiste göre BTC, 36 bin dolar bölgesine yakın olan önemli destekleri elinde tutuyor. Diğer yandan fiyat ise sabah saatlerinde 36 bin dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üstünde işlem gördü. 2 Haziran’da saatler 09:40’ı gösterdiğinde BTC fiyatı 36.747 dolarlık fiyatı ile %0.32 değer kaybında yer alıyor.

BTC Düşüş Kanalından Çıkar mı?

Aayush Jindal’a göre değer kaybı günün ilerleyen saatlerinde ortadan kalkabilir. Tam tersi bir şekilde Kraken veri kanallarına göre ise BTC/USD paritesinin saatlik grafiğine göre, 36.800 dolar civarında düşüş kanalının olduğu açıklandı. Ancak, analiste göre parite 37 bin dolar bölgesini kırarsa bu düşüş kanalından rahatlıkla sıyrılacak.

BTC’nin Son Hareketleri

Daha öncede gündeme yansıdığı gibi BTC fiyatı, 35.500 dolarlık direncin üstüne çıkışı yaparak hız kazanmak için zemin oluşturdu. Bugün ise 37 bin dolarlık direnç düzeyini ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı dahi kısa süreli olarak kırmayı başardı. 38 bin dolar seviyesini aşmak için boğaların mücadelesi görülse de fiyat şuanda 36.747 dolar seviyesinde ilerliyor.

Bugün BTC fiyat grafiklerine bakıldığında 37.900 dolarlık seviye civarında bir yükseliş çizgisinin olduğu görülüyor. Aayush Jindal eğer bu yükselen kanala ulaşılırsa ilerleyen günlerde tekrar rekor fiyatların gelemsi için yeni bir yola giriş yapılabileceğini belirtti. Analist, 37 bin dolar seviyesinin altında ise bir kırılmanın gerçekleşebileceğini belirtti.

Aayush Jindal Destek ve Dirençleri Açıkladı!

BTC, 24.225 dolar olan dip fiyat noktasından 37.900 dolara yükseldiğinde %23.6 Fib geri çekilme düzeyinin daha altına indi. Fiyat şuanda 36 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üstünde şekilleniyor.

BTC/USD paritesi için 1 saatlik grafik verilerine bakıldığında ise 36.800 dolar civarında riskli bir düşüş çizgisinin yer aldığı görüldü. Aayush Jindal, 36.800 dolar fiyat düzeyinde ise ani bir direncin oluşabileceğini belirtti. Analiste göre aşağı yöndeki önemli destek 36.200 dolar ve ilk büyük destek ise 36.000 oldu.