1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Analist: Bu Kripto Paralar Patlayacak

Kripto para piyasalarında yeniden hareketli günler yaşanmaya başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki haftadır farklı sinyaller vererek kripto para yatırımcılarında kafa karışıklığına yol açtı. Fakat aynı süreçlerde, özellikle son birkaç gün içerinde lider altcoin Ethereum’un (ETH) fiyat rekorları kırması, Bitcoin’in durgun evresinde birçok altcoinin önce aşağı ardından yukarı yönlü harekete geçmesi, yatırımcıların alacağı kararlar konusunda bir belirsizlik oluşturdu. Yatırımcılar, kripto para analistlerinden gelecek olan analiz ve tahminlere gözünü kulağını çevirmişken, önemli bir analiz ünlü analist Lark Davis’ten geldi. Davis, 2021 yılında büyük patlamalar yaşayacağını düşündüğü kripto para projelerini Youtube’dan yatırımcılar ile paylaştı.

Analist: Bu Kripto Paralar Patlayacak

Kripto para piyasaları 2021 yılında farklı bir boyuta ulaştı. Bu durumda, Bitcoin’in (BTC) yeni yılda peş peşe kırmış olduğu rekorların etkisi oldukça büyük. Bitcoin yılın ilk dört ayında tüm zamanların rekorunu 4 kez güncelledi. Son rekordan sonra gelen sert düşüşler ve yeni haftada bu düşüşlerin yerini toparlanmalara bırakması, hemen arkasından gelen duraksama ve tekrar yükselişlerin görülmesi gibi hareketlilikler, yatırımcılarda karışık sinyallerin ve soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Bitcoin’in gölgesinde altcoinlerden de son günlerde karışık sinyaller gelmeye başlaması ile birlikte, yatırımcılar analistlerden gelecek olan analiz ve tahminlere yoğunlaştı. Ünlü kripto para analisti ve Youtuber Lark Davis de yatırımcılardan gelen yoğun talep üzerine kripto para analizlerini paylaştı. Davis, 2021 yılında büyük patlamalar yaşayacağını düşündüğü kripto para projelerini değerlendirdi. Lark Davis, son 4 ayda kripto para sektörünün önemli derecede büyüme kaydettiğini aktardı ve bazı projelere dikkat çekti.

Solana (SOL)

Ünlü analistin ilk olarak dikkat çektiği Solana (SOL), yazım sırasında 43 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 16. kripto para konumunda yer alan SOL, son 3 aylık süreçte %1.000’den fazla değer artışı yaşayarak 48 dolar seviyesine kadar yükseldi. SOL ağı kullanıcılara düşük maliyetli ve yüksek hızlı işlem hizmetleri sunuyor. Davis’e göre SOL ekosisteminde yer alan Serum ve Raydium gibi kripto paralar, patlama için büyük potansiyeller barındırıyor.

Elrond (EGLD)

Davis’in ikinci olarak dikkat çektiği proje olan Elrond (EGLD), yazım sırasında 182 dolar seviyesinde işlem görüyor. EGLD, 20 milyonluk arzı ve ölçeklenebilir ağı ile Bitcoin’e benzerlik gösteriyor. Lark Davis, DeFi sektörü ile birçok ortak noktası bulunan projenin artık patlamaya hazır olduğunu düşünüyor.

Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve NFT Piyasası

Yazım sırasında Cardano (ADA) 1,36 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 43,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7. sırada yer alıyor. Geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan proje, akıllı kontratları Ağustos ayına kadar ana ağa getireceğini belirtmişti. Bu adım ile ADA platformu NFT (non-fungible-token) sektörü, merkezsiz borsalar ve stablecoinler de dahil olmak üzere birçok projede Davis’e göre, Polkadot (DOT) ile birlikte patlamalar yaşayacak.

Ayrıca Davis, NFT piyasasında 100’den fazla coin olduğunu hatırlatarak bazılarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Davis bu konuda Ethernity Chain’in patlama yaşayabileceğini düşünüyor.

Yorum Yap