1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Analiste Göre 2021 Bu 5 Kripto Paranın Yılı Olacak

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz yıl yaşadığı benzersiz hareketliklerle birlikte 2021 yılı beklentilerini de sıra dışı noktalara getirdi. Geçtiğimiz yıl olağan dışı yaşanan gelişmeler ile birlikte, analistler 2021 yılında birçok kripto varlık adına fiyat tahminlerini paylaştı. Uzman analist Adrian Klent de bu kapsamda, bu yıl patlama yapacağını düşündüğü kripto varlıkları paylaştı.

Analiste Göre 2021 Bu 5 Kripto Paranın Yılı Olacak

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasalarında, özellikle Bitcoin (BTC) öncülüğünde öngörülemez hareketlilikler yaşandı. Bu hareketlilikler ile birlikte piyasada yılsonuna kadar olumlu bir tablo çizildi ve birçok altcoin de lider Bitcoin ile birlikte sene boyunca değerini artırdı. Oluşan olumlu tablonun ardından kripto para piyasalarının toplam değeri 1 trilyon doları aştı ve bunun 700 milyar dolarlık, yani yaklaşık %70’lik bölümünü Bitcoin tek başına sırtladı. Bununla birlikte birçok analist, 2021 yılına ilişkin fiyat tahminlerini ve kazanç sağlayacağını düşündüğü altcoin tahminlerini dile getirdi. Bu kapsamda, başarılı analist Adrian Klent de dün 2021 yılına ilişkin patlama yaşayacağını ve yatırımcılarına ciddi oranda kazanç sağlayacağını düşündüğü kripto varlıkları paylaştı. Başarılı analiste göre bu kripto varlıklar, 2021 yılı için büyük bir yükseliş potansiyeli barındırıyor.

İlk Sırada Bir Klasik: Bitcoin (BTC)

Başarılı analist Adrian Klent, büyük oranda değer kazanma potansiyeli gördüğü kripto varlıklar listesinin başına bir klasik olarak değerlendirdiği Bitcoin’i koydu. Başarılı analiste göre Bitcoin, 2020 yılında yaşadığı değer kazançlarından daha fazlasını 2021 yılında kazanacak. Geçtiğimiz yılın başından sonuna kadar toplamda yaklaşık %380 oranında değer kazanan BTC, geçtiğimiz yıl içinde %700’e yaklaşan bir oranda değer kazanmıştı. Mart ayında Bitcoin gördüğü 3 bin 500 dolarlık dip noktasının ardından, bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin dolar barajına çıkarmayı başardı. Analiste göre BTC 2021 yılsonunda fiyatını 100 bin dolara taşıyacak.

Bir Başka Klasik: Ethereum (ETH)

Adrian Klent, listede ikinci sırayı da bir klasiğe ayırarak ikinci tahminini lider altcoin Ethereum’dan (ETH) yana kullandı. Başarılı analist, Etheruem’un şimdilerde başlattığı aşırı değer kazançlarına, sene boyunca devam edeceğini düşündüğünü belirtti. Ayrıca Klent, Ethereum’un diğer birçok altcoine göre haksız bir avantaja sahip olduğunu iddia etti. Klent bu iddiasının temelinde ise DeFi projelerinin olduğunu söyledi. Başarılı analiste göre ETH, DeFi projeleri sayesinde değerini bir yılda %300 oranında artırmayı başardı. Klent, ETH ağının ucuz işlem fırsatı sunması durumunda, ETH fiyatının hiç görülmemiş seviyelere çıkabileceğini iddia etti. Öte yandan Klent, ETH’deki bu potansiyel yükselişte ilk büyük adımın 2 bin dolar seviyesinde atılacağını öne sürdü.

Listedeki Diğer 3 Kripto Varlık

Başarılı analist Adrian Klent, 5 kripto varlıktan oluşan altcoin tahmin listesini 2 klasiğe ayırdıktan sonra, diğer altcoinleri sırasıyla; Yearn.Finance (YFI), Chainlink (LINK) ve Wrapped BTC olarak belirlediğini dile getirdi. Analiste göre YFI, listedeki diğer kripto varlıkların arasından DeFi avantajıyla sıyrılacak. Diğer yandan analiste göre Wrapped BTC ve Chainlink de 2021’de büyük bir ralliye hazırlanıyor.

Yorum Yap