1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Analistin Dediği Gibi BTC O Fiyata Çıkabilir Mi?

Bitcoin (BTC) tarihi haftanın ardından yeni haftaya beklenmedik sert bir düşüşle başlayınca, kripto para piyasalarında endişeler de oluşmaya başlamıştı. Lakin lider Bitcoin, yaşadığı sert düşüşten kısa bir süre sonra toparlanmaya başlayınca, piyasalarda yeniden yeni yükselişler adına umutlanmalar da başladı. Bitcoin için yeniden olumlu bir hava oluşmuşken, usta bir analistten çarpıcı bir Bitcoin fiyat tahmini ve yorumu geldi. İşte haberin detayları…

Analistin Dediği Gibi BTC O Fiyata Çıkabilir Mi?

Bitcoin (BTC) 17 Aralık 2020 tarihinde, bütün borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24 bin 642 dolar seviyesini gördü ve adeta kripto para piyasalarında, yükseliş festivalini başlattı. Bu festivalle birlikte neredeyse bütün altcoinlerin de yükselişe geçmesinden sonra hafta arasında durulan yükseliş trendinin, yeni haftada da devam edeceği beklentisi oluşmuştu. Fakat bu beklenti gerçekleşmedi ve Bitcoin yeni haftada çok sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüş diğer altcoinleri de kötü etkiledi ancak lider Bitcoin, kısa süre içinde kaybettiği değeri geri toplamaya başladı. Bu da kripto para piyasalarında dağılmaya başlayan olumlu havayı, yeniden bir araya getirdi. Bu olumlu havanın etkisi devam ederken, usta bir Bitcoin analisti olan Cole Garner, Bitcoin’e ilişkin çarpıcı fiyat tahmini ve yorumlarda bulundu.

Analist BTC Fiyatının 40 Bin Dolara Çıkacağını İddia Etti

Analist Cole Garner, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, Bitcoin’e (BTC) ilişkin yeni fiyat öngörülerini dile getirdi. Ayrıca analist, lider kripto para biriminin şu sıralar kritik bir süreçte olduğunu da dile getirdi. Garner, bu kritik sürece bağlı olarak Bitcoin fiyatının 40 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğini iddia etti ve lider adına yaşanacak olumlu gelişmelerin katlanarak devam edeceğini savundu. Cole Garner Twitter’da paylaştığı analizlerinde, Bitcoin’in benimsenmesine ilişkin yaşanan gelişmelere dair “Sonraki gelişmelere hazır mısınız?” diye sordu ve teknik analizlerin bulunduğu bir grafik paylaştı.

Garner Yatırımcılara Seslendi

Teknik analiz grafiği üzerinden yorumlarını paylaşan Garner, Bitcoin fiyatını yönlendiren en büyük etkenin, kripto varlık üzerindeki yüksek oranlı talebin olduğunu dile getirdi. Analiste göre bu yüksek talep ile yaşanan fiyat değişimleri, kripto para piyasalarında bazı unsurları değiştirmiş olabilir. Garner, bu değişiklikler karşısında, büyük oyuncuların ve aktif traderların hazırlıklı olması gerektiğini ifade etti. Öte yandan Garner, kurumsal yatırımcılara yönelik de bazı söylemlerde bulundu. Analist kurumsal yatırımcılara; “BTC’yi gerçekten istiyorsanız, ATH seviyesinin üstündeki FOMO ve yatırımcı kitlesi ile rekabet edeceğinizi bilmek ve bunu başarmak zorundasınız” dedi.

2020 Yarılanmasında BTC Fiyatı Neden Artmadı?

Öte yandan Cole Garner, Bitcoin fiyatlarında, daha önce gerçekleşen yarılanma (halving) dönemlerinde yaşanan fiyat artışının, bu kez neden gerçekleşmediğine ilişkin de yorumlarını dile getirdi. Garner’a göre bu yılki yarılanmada BTC fiyatının artmamış olmasının temel sebebi, BTC arzının kurumsal yatırımcılara yetmemiş olması. Cole Garner ayrıca kurumsal yatırımcıların, dip seviyelerden Bitcoin almayı sürdüreceklerini, hatta bunu hiç bırakmayacaklarını da iddia etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir