1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Analistler: Bitcoin İçin Risk Devam Ediyor!

Bitcoin 30 bin dolarlık desteği test ettikten sonra ADB doları karşısında değer kazanmaya başladı. BTC’nin 37 bin dolarlık ve 38 bin dolarlık fiyat civarında güçlü bir satış ilgisi ile karşılaşması ise muhtemel görülüyor.

Analistler: Bitcoin İçin Risk Devam Ediyor!

BTC 30 bin dolar fiyatı test ettikten sonra değer kazanımına geçiş yaptı. ABD doları karşısında değerlenen BTC için 37 ve 38 bin dolar seviyelerinin kritik olduğu analistlerce açıklandı. Çünkü BTC bu fiyat değerlerini test ederken yüksek satış ilgisi ile karşılaşabilir. Bitcoin 30 bin doları gördüğü anlarda kısa vadede düşüş trendini uzatmıştı. Ardından toparlanma evresine giriş yaptı. BTC/USD kuru saatlik grafiğinde 37 bin dolar civarında direnç gösteren ciddi bir düşüş eğilim çizgisi tespit edildi.

37 Bin Dolar Aşılmazsa Düşüş Olabilir!

Analistlere göre 24 Mayıs 2021 tarihinde sabah saatleri, BTC için 38 bin dolarlık direncin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında fiyatlar tabloya yansıdı. BTC/USD kuru buna bağlı olarak 37 bin dolar civarında bir düşüş çizgisini belli etti. Parite, 37 bin dolar bölgesinde ve 100 saatlik SMA dolaylarında güçlü bir satış ilgisi ile karşılaşabilme riski içinde. Bitcoin 37 bin dolarlık direnci eğer gün içinde geçemezse, yeni bir düşüş riski gündeme gelecek.

BTC Fiyatında Son Durum!

Analistlere göre Bitcoin için ilk destek şuanda 32 bin dolarlık alanın yakınlarında bulunuyor. 3 bin dolar’lık desteğin altında ise aşağı yönlü bir kırılma mevcut. Yakın vade içinde 30 bin dolarlık destek bölgesinde ise bir düşüş başlayabilir.

BTC, 24 Mayıs 2021’de saatler 13:51’i gösterdiğinde hala 36.324 dolar fiyatı tabloya alıyor. Kritik seviye olan 37 bin dolar aşılmış değil. Bu fiyat üzerinden %2.74’lük değer kazanımı tabloya gelse de 37 bin dolar seviyesi gün içinde aşılmadığı sürece, ilerleyen dönemlerde düşüş trendinin grafiğe gelmesi bekleniyor. Analistler BTC için risklerin devam ettiğini aktardılar.

BTC Destek ve Ana Direnç Noktaları

Bugün BTC için analistlerce açıklanan diğer verilere göre, saatlik MACD, boğa bölgesinde yavaş şekilde hız kazanıyor. Diğer yandan, saatlik RSI yani göreceli güç endeksi, BTC/USD için şuanda 50 seviyesinin üzerinden yer alıyor. Başlıca BTC fiyatı destek seviyeleri 34 bin dolar ve 32 bin dolar olarak açıklandı. Ana dirençler ise 35.800 dolar ve 38 bin dolar oldu. Analistler bugün bu noktaların takibine önem verdiler.