1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Analistler Popüler DeFi Tokeni YFI Yükselişi Sonrası Ortaya Çıkan Balina İçin Uyardı: Satış Baskısı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarının gözdesi YFI yükselişi ardından balinalar göründü! Yearn.finance Token (YFI) cephesinden gelen yüzde 19’luk artışın hemen ardından görülen yüklü bir YFI transferi, balinaların sahneye çıktığını gösterdi. Analistler ise yükselişin hemen arkasından görülen balinalar konusunda YFI yatırımcılarını uyardı. Analistlere göre gerçekleşen yüklü YFI transfer işlemi satış baskısı!

Analistler Popüler DeFi Tokeni YFI Yükselişi Sonrası Ortaya Çıkan Balina İçin Uyardı: Satış Baskısı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) temsilcisi Yearn.finance Token (YFI) başarılı bir performans sergiledi. Haberin yazıldığı saatlerde son 24 saatte yüzde 16,57 artış kaydeden YFI fiyatı 17 bin 672 dolarda seyrediyor. YFI performansından ziyade yüzde 19’a varan artışın hemen ardından gerçekleşen yüklü bir YFI transfer işlemi dikkat çekti. Analistler ise görülen YFI balinasını “satış baskısı” olarak yorumladı.

YFI Neden Arttı?

Aşırı bir değer kaybı ardından tek günde yüzde 20’ye varan artış yakalayan YFI, birden gündeme düştü! DeFi pazarının toparlanmaya başlaması ile birlikte sektörün en popüler coin’i Yearn.finance Token, sektörü temsilen harekete geçerek kendisinden bekleneni yerine getirdi. DeFi sektörü genelinde gerçekleşen harekete ek olarak son geri çekilme sırasında aşırı satılmış olan YFI, fiyat avantajının da etkisi ile büyük bir sıçrama gerçekleştirdi.

YFI Popülaritesi Sebebi Kasaları!

DeFi tokenleri içerisinde ayrı bir yere sahip olan YFI, bilindiği üzere oldukça popüler. Popülerlik sebepleri arasında ise şüphesiz ilk akla gelen özellik, V2 kasaları! Kripto para kullanıcıları arasında popüler bir DeFi protokolü ve aynı zamanda platformu olarak tanınan YFI, kullanıcılara sunduğu düşük risklerle stake fırsatı sebebi ile DeFi protokolünde ayrı bir öneme sahip. Banteg YFI için, “YIP-51 geçti, v2 kasalar ücret yapısı değişikliği için yüzde 99,74 ile onaylandı. Yearn hiçbir para çekme ücreti almamaya, yüzde 2 yönetim ücreti ve yüzde 20 performans ücreti almaya yöneliyor.” açıklaması ile popüler olma sebeplerini dolaylı olarak aktardı.

Dev Balina YFI İçin Düşüş Sinyali Mi?

Aşırı satış sonrası sevilen DeFi üyesi YFI yeniden toparlanma sürecine geçti. Toparlanma esnasında yaşanan yüklü YFI transfer işlemi ise analistlerce hayra alamet olarak yorumlanmadı. Dev balina bir borsaya 2.500’den fazla YFI göndererek tüm dikkatleri üzerine çekti! Balinanın görüldüğü işlem ise, “Yearn.finance’ın tüm zamanların en büyük 4. işlemini ve Ağustos sonundan bu yana en yüksek tutarlı işlemi gördü. 2.456,23 YFI token’i, bir balina adresinden yeni takas adresine toplam 13,8 milyon dolar değerinde merkezi bir döviz depozitosu olarak transfer edildi.” şeklinde duyuruldu.

Son birkaç ayda gerçekleşen düşüş trendini kırması ile dikkat çeken ve sadece birkaç gün içerisinde 7 bin 500 dolardan 18 bin dolara yükselen YFI, aşırı satış sonrası toparlama evresinde görülen balina ise analistlerce şüpheyle karşılandı. Analistlere göre bir borsaya gönderilen en fazla YFI işlemi, popüler token için satış baskısı!

Yorum Yap