1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Analistler Uyardı: Bitcoin Uzun Vadeli Grafikleri Yükselişe İşaret Ediyor!

Analistler Uyardı: Bitcoin Uzun Vadeli Grafikleri Yükselişe İşaret Ediyor!

Geride bıraktığımız hafta ortasında 16 Bin Dolar seviyesini görmenin ardından gerileyen Bitcoin için analistlerden “uzun vadeli” uyarı! Usta analistler Cheds ve Raoul Pal BTC için uzun vadeli grafiklerde boğag öründüğünü ifade ettiler. Analistlerin BTC için hedefleri 20 Bin Dolar seviyelerine karşılık gelirken, analizlerine mesnet noktası olarak haftalık BTC grafik verilerini işaret ettiler.

Bitcoin Uzun Vadeli Grafikleri Yükselişe İşaret Ediyor!

Bitcoin fiyatı 16 bin dolar seviyesini gördüğü geçen haftanın ardından gerilerken, usta analistlerden uzun vadeli BTC önerisi geldi! Tanınmış analist Cheds ve eski Wall Street emektarı olan Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin haftalık grafiklerinde yükselişin korunduğuna inandıklarını ifade ettiler. Her iki ünlü analistin Bitcoin fiyat hedefleri ise dudak uçuklattı!

Cheds: Son İki Yılda Yaşanan Konsolidasyonda Kesin Bir Kırılma!

Usta ve tanınmış analist Cheds geride bıraktığımız günlerde yaptığı açıklama ile BTC fiyatında görülen haftalık yüksek düşüşe rağmen boğa beklentisini koruduğunu ifade etti. 16 bin dolar seviyesinden gelen düşüşe rağmen beklentisini yükseliş olarak aktaran Cheds bu tahmininde BTC grafik ve indikatörlerinde görünümü mesnet gösterdi.

Haftalık BTC grafiklerinde ilk olarak Bollinger bandına işaret eden Cheds, Bollinger bandında meydana gelen yukarı yöne eğilime dikkat çekti. Analiste göre BTC son iki yılda yaşadığı makro konsolidasyonunda kesin olarak bir kırılma gerçekleştirerek yönünü yukarı çevirdi! Cheds BTC analizi açıklamasında, “Bitcoin haftalık olarak üst üste 5. yeşil mum üzerinde çalışıyor. Ancak daha da önemlisi Temmuz 2019 kümesinin üzerinde ikna edici bir kapanış.” ifadeleri ile kırılımın teyit edildiğini belirtti.

Raoul Pal BTC Beklentisi: 20 Bin Dolar!

Bitcoin için boğa beklentisi paylaşan bir diğer analist ise kendisini Real Vision CEO’su olarak tanıdığımız ve aynı zamanda eski bir Wall Street emektarı olan Raoul Pal! Pal, makro bazda BTC fiyatının 14 bin dolar seviyesine tutunması halinde yönünün tüm zamanların en yükseği olacağı açıkladı. Pal ayrıca temel gelişmelerin de BTC için boğa piyasası desteklediğini ifade ederken, düşüncesine mesnet olarak “makro ekonomik gelişmeler, demografi, toplumsal kutuplaşmalar ve teknoloji gelişmeleri” örneklerini gösterdi.

Temel ve teknik anlamda BTC’nin desteklendiğine inanan Pal, “Bitcoin grafiklerinde tam anlamıyla sadece iki direnç kaldı. 14 Bin ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin! En geç gelecek yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyorum” ifadeleri ile BTC için tarih verdi!

Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Koronavirüs aşısı gelişmelerine anlık yükselişle yanıt vermesi ardından gerileyen Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,56 düşüşle 15 bin 296 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Ethereum 2.0 beklentileri ile güçlü duruşunu koruyan ETH/USD ise yüzde 1,16 gerilemeyle 448,34 dolardan işlem görüyor. XRP ise nispeten güçlü durduğu bugün yüzde 0,08 artışla 0,2498 dolardan işlem görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap