1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Analistlerden Uyarı: Bitcoin Bu Seviyeyi Geçemezse Düşebilir!

Analistlerden Uyarı: Bitcoin Bu Seviyeyi Geçemezse Düşebilir!

Son dönemde 13 bin 750 dolara kadar yükselmesi ardından satış baskısı ile karşılaşan Bitcoin (BTC) için kritik uyarı geldi! Analistler, beklenen kırılmada yaşanan başarısızlık ardından BTC’de daha fazla geri çekilme yaşanabileceğini kaydettiler. 12 bin dolar seviyesi ise BTC için kritik öneme sahip. Yeni dipler yaşanabileceği konusunda uyarılar paylaşıldı.

featured

Bitcoin’de gerçekleşen yükseliş dalgasının 13 bin 750 dolar seviyelerinde satış baskısı ile karşılaşması ardından ilk uyardı geldi! Analistler yaşanan kırılımda BTC’nin yükseliş için isteksiz olduğuna işaret ederek takip edilmesi gereken 3 önemli seviyeyi paylaştılar. 12 bin dolar seviyesine ayrı bir önem gösterilirken, bu seviye sonrasında yeni dipler meydana gelebileceği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Daha Düşük Bir Fiyatın Habercisi Olabilir!

Gerçekleşen kırılmada yaşanan başarısızlığı BTC için daha fazla geri çekilmenin habercisi olabileceği şeklinde değerlendiren analistler, yaptıkları teknik analiz çerçevesinde 13 bin, 12 bin 500 ve 12 bin dolar seviyelerini Bitcoin için önemli destek seviyeleri olarak paylaştılar.

13 bin 750 dolar üzerinde BTC’nin açık bir şekilde yükseliş için isteksiz olduğuna dikkat çeken analistler, bu seviyenin üzerine çıkmakta isteksiz olan BTC için daha fazla geri çekilme görülebileceğini belirttiler. Yapılan BTC grafik yorumlarında, “$ BTC daha fazla geri çekilme yaşamadan önce olası bir düşüş yaşanabilir. Dip satın almak isteyeceğim.” ifadeleri ile BTC için yeni dip noktalarının görülmesinin muhtemel olduğu paylaşıldı.

ABD Endeksleri Ve Belirsizlikler BTC’yi Negatif Etkiledi!

BTC fiyatının bayraklı borsa tarafından aşağı çekiliyor olabileceğine değinen analistler, yaklaşan ABD seçimlerinin etkisi ile S&P 500 ve Dow Jones endekslerinde yaşanan düşüşlere işaret ettiler. Bazı belirsizlikler ve Covid-19 pandemisinde artan vakalar etkisi ile ABD ve gelişmiş ülke endeksleri gerilerken, her ne kadar geleneksel piyasalardan etkilenmediği düşünülen BTC’nin de negatif havadan etkilenmiş olabileceği kaydedildi. BTC özelinde fiyatı yukarı yönde taşıma potansiyeli bulunan katalizörler ise BTC’nin tamamen endekslere paralel hareket ederek düşüş yaşamasını önlüyor ve Bitcoin’in piyasadan pozitif ayrışmasına sebep oluyor.

Temel Gelişmeler BTC’yi Destekliyor!

Bitcoin kanadında beklentileri artıran bazı temel gelişmeler ise yatırımcıların BTC hedeflerine doğrudan etki ediyor. Bullish senaryolarının dile getirilme sebepleri başında ise dünyaca ünlü ödeme sistemi PayPal’ın kripto para cephesinde aktif rol almaya başlamış olması! PayPal kanadından gelen açıklama ile Bitcoin alım ve satım işlemlerinin desteklendiği kaydedilirken, dijital varlık ödemelerinin de destekleneceği duyuruldu.

PayPal kanadından gelen açıklama kripto para dünyasında tek başına bile heyecan yaratmayı başarırken, bazı analistlere göre kripto para alanına güçlü girmek isteyen şirket yeni satın almalar yapacak. PayPal’ın ilerleyen günlerde kripto para şirket satın alma haberlerini duyuracağını düşünen yatırımcılar ve analistler ise BTC hedef fiyatlarını yukarı taşımayı sürdürüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap