1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Analistlerden XRP, ADA ve LTC Analizi Geldi!

Bitcoin kripto para pazarında son zamanlarda düşüşte. Son aylarda, BTC, 30 ila 40 bin dolar bandında sınırlanarak uzun süre dalgalandı. Uzmanlar BTC’yi diğer altcoinleri ve piyasa neler olduğunu değerlendirdiler.

Analistlerden XRP, ADA ve LTC Analizi Geldi!

Kripto para piyasasına bakıldığında uzun süredir BTC’nin 30 bin ile 40 bin dolar bandında kendini sınırlandırdığı görüldü. Uzman analistler ise Bitcoin’in ve piyasa genelinin durumunu değerlendirdiler. Uzmanlar şimdilerde, Litecoin, Cardano ve XRP gibi altcoinlerinde BTC’nin ayak izlerini takip etmeye başladıklarını açıkladılar. Dün akşam saatlerinde Ethereum dışında bu 3 altcoin, Bitcoin ile birlikte en büyük korelasyonu paylaştılar.

Analistlerden LTC, ADA, XRP İncelemesi

Analistlerin açıklamalarına gör son 24 saatte LTC, XRP ve ADA Coin %1 den fazla olmayan artışı kayda aldıktan sonra yeşil alanda işlem gördüler. Analistler ilerleyen dönemde altcoinlerde ne gibi değişimlerin oluşabileceğine yönelik analiz yapmayı tercih ediyorlar.

Analistlere göre genel anlamda bakıldığında işlem hacimleri dört haftadan uzun bir süredir düşmeye devam ediyor. Analistler geride bıraktığımız ayın 14’ünde LTC, XRP ve ADA Coin işlem hacimlerinin sırası ile 2.38 milyar, 2.35 milyar, 3.29 milyar dolar olarak şekillendiklerini açıkladılar. 14 Temmuz’da ise aynı sırada işlem hacimlerinin 1.64 milyar, 1.5 milyar, 1.94 milyar dolar olduklarını belirttiler. Diğer yandan grafik üzerinden yaptıkları açıklamalara göre, bu tür düşük seviyeler en son geçen senenin Eylül ayında kayda geçmiş. Bu noktada analistler eğer hacimler ilerleyen safhada hız kazanırsa bir ralli içine giriş yapılabileceğinden söz ediyorlar.

Uzman analistler bir aylık zaman dilimine bakıldığında farklı noktalarda düşüşe gitse dahi XRP Coin’in gelişim faaliyetlerini arttığını ifade ettiler. Cardono ve Litecoin’in ise fiyatlarının son bir ay içinde çakılma göstermedikleri dile getirildi. Bu noktada altcoinlerin fiyatlarının kendi ekosistemlerinde yaşanan değişimlere bağlı ilerlemediğini, şu sıralar Bitcoin fiyatlarındaki hareketlerin altcoin fiyatlarında etkili olduğunu savundular.

Analistler: Piyasa Yapıcılar Çaba Göstermediler!

Uzman analistler işaret ettikler altcoinler artışa götürmek üzere büyük piyasa yapıcıların yeterince çaba göstermediklerini iddia ediyorlar. 14 Temmuz’da yalnızca 408 büyük LTC Coin işlemi gerçekleştiğini ve Haziranda ayının son birkaç gününde ise aynı oranda işlem olduğunu hatırlatıyorlar. XRP Coin ile ilgili 14 Temmuz’da 527’ye yakın balinanın işlem yaptığını, Haziran sonunda ise 1.000 civarı normal işleme tanık olunduğunu açıkladılar.

Cardano Yatırımcısında Konsantrasyon Arttı!

Uzman analistler Cardano hakkında yorum yaparken, IntoTheBlock’un verilerine göre büyük yatırımcılarının konsantrasyonlarının ne kadar yüksek olduğuna dikkat çektiler. Göstergelere göre, Cardano arzının %1’inden daha fazlasına sahip olan adresler ve diğer yatırımcılar tarafından tutulan coinlerin değerinin yüksek olduğunu açıkladılar. ADA Coin’in büyük yatırımcılar tarafından tutulan konsantrasyonunun %23.37 oranına ulaştığını, ancak bunun fiyat artışları için pek bir şey ifade etmediğini belirttiler.

Uzman analistler verdikleri tüm bilgiler ardından söz ettikleri 3 altcoin’in başarıyı yakalayabilmeleri için mücadeleye ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Bu mücadelenin ise sadece BTC fiyat artışı ile başlayabileceğini açıklıyorlar. BTC’de fiyat artışının oluşması halinde piyasanın bu 3 altcoinde hızlı bir artışı izleyebileceğini savundular. Analistler şimdilik piyasa yapıcıların devrede olabileceğini ve artış öncesindeki desteği sağlamak için işlem yapabileceklerini belirttiler.

Bitcoin Fiyat İlerleyişi

17 Temmuz 2021’de saatler 09:33’ü gösterdiğinde Bitcoin 31.550 dolardan işlem gördü ve 32 bin doların altında yer alarak satış baskının devam ettiğini açıkça gösterdi. 31.550 dolarlık fiyatı ile %0.41 oranında değer kaybı içinde olan Bitcoin piyasa genelini de etkilemeye devam ediyor.

Bitcoin son 7 haftalık süre içinde en iyi performansını 34.592 dolardan işlem gördüğü anda gerçekleştirdi. Aynı süre bazında tabloya almış olduğu en düşük fiyat ise 31.100 dolar olarak kayda geçti. Bitcoin’in son 30 günlük grafiği incelendiğinde en yüksek 39.513 dolardan ve en düşük 28.893 dolardan işlemde olduğu görüldü. Son 90 günlük sürede ise 59.519 dolarlık gayet iyi performanslı fiyatı tabloya almıştı.

LTC Fiyat İlerleyişi

Analistlerin yorumlarına konu olan LTC Coin’e bugün saatler 09:37’yi gösterirken baktığımızda %3.27 oranında değer kaybının devam ettiğini ve fiyatın 121.06 dolar seviyesine kadar gerilediğini görüyoruz. Geride bıraktığımız son bir haftalık süre içinde LTC Coin’in grafiğe yansıttığı en yüksek fiyat ise 139.67 dolar seviyesindeydi. Aynı süre içinde dip fiyat ise 119.08 dolar olarak grafiğe gelmişti.

LTC Coin son 30 gün içinde en iyi performansını 173.25 dolar seviyesinden işlem görürken, en kötü performansını ise 105.57 dolar seviyesinden işlem görürken gerçekleştirdi. Bundan ortalama 90 gün önecesine kadar 412.39 dolarlık tepe fiyatı tabloya getirmişti.

XRP Fiyat İlerleyişi

Analistlerin BTC artışının oluşması halinde hız kazanabileceğini belirtileri XRP Coin bugün saatler 09:40’ı gösterdiğinde %2.62 oranında değer kaybı içinde yer aldı. Bu değer kaybı ile fiyat 0.5866 dolar seviyesine kadar geriledi. XRP Coin geride kalan son 7 günlük sürede en yüksek 0.6572 dolardan ve en düşük 0.5732 dolardan işlemdeydi.

30 günlük grafik incelemeye göre XRP Coin’in bu süre bazındaki en yüksek fiyatı 0.84 dolar civarında iken, düşüşte kayda geçirdiği fiyat ise 0.51 dolar civarındaydı. Bundan 90 gün öncesinin fiyatları incelendiğinde XRP Coin’in 1.76 dolarlık fiyat alanını görebilmiş olduğu saptandı.

Kripto para piyasasında son aylarda aşağı ve yukarı yönlü düzeltmeler sıklıkla arka arkaya geliyor. Piyasada hareketlilik devam ederken artık, aşağı yönlü düzletmelerin aşılması için bir ralli beklentisi içine girildi.

Yorum Yap