1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Analistlere göre Bitcoin Tam Olarak Bu 4 Sebepten Dolayı 16 Bin Doları Görecek!

Analistlere göre Bitcoin Tam Olarak Bu 4 Sebepten Dolayı 16 Bin Doları Görecek!

Analistler 15 bin Doları aşan Bitcoin için yeni hedefi açıkladılar! Uzman analistlere göre BTC fiyatı 16 Bin doları görecek. Bitcoin yükselişi için ise 4 önemli faktör analistlerin tahminlerini boşa çıkarmayacak. Azalan BTC rezervi, artan hareketsiz BTC sayısı, azalan spekülatör sayısı ve henüz gerçekleşmeyen Bitcoin karları analistlere göre fiyatı yukarı taşımaya devam edecek.

featured

Analistler Bitcoin hedef fiyatını 16 bin dolar açıkladılar. Analistlere göre 15 bin doları kıran BTC’nin daha gidecek yolu var ve tam olarak bu 4 gelişme BTC fiyatlarını tek başına yukarı çekmek için yeterli sinyalleri çoktan paylaştı!

Delphi Digital: Bitcoin Rezervleri Azaldı!

Analisteler BTC’yi 16 bin dolara taşıyacak nedenler arasında ilk olarak Delphi Digital analisti Paul Burlage tarafından paylaşılan verilere sebep gösterdiler. Burlage zincir üstü verilerin Bitcoin için güçlü bir momentum gösterdiğinden bahsetmenin ardından BTC rezervleri için “azaldı” değerlendirmesinde bulundu.

11 Şubat 2020 tarihinden bu yana Bitcoin rezervleri 2,96 milyon adetten 2,41 milyon adede gerilerken, rezervler arasındaki fark ise 6 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip olması dikkat çekiyor. Daha az satıcının işlem yapmak için borsalara Bitcoin yatırdığına işaret eden bu verileri değerlendiren Burgale, “Bu mevcut eğilim, BTC’nin dolar karşısında yukarı yönlü hareket edebileceğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Fiyat Artarken Hareket Etmeyen BTC Sayısı Arttı!

Çeşitli raporlardan derlenen bir diğer önemli veri ise BTC birikimlerini borsalara aktaran kullanıcı sayısındaki azalma! Hiç hareket etmeyen Bitcoin arzı yüksek seviyelere çıkarak, fiyatların yükselmesine karşın artan hareketsiz BTC sayısı pozitif değerlendiriliyor.

9 Eylül tarihinde yüzde 63,5 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bahsedilen hareketsiz BTC sayısı bu tarihte yüzde 62’ye gerilerken, o süreçten bu zamana kadar artan BTC değeri göz önüne alındığında analistler, bu verinin pozitif değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Analistlere göre yatırımcılar BTC bozdurmayarak HODL mesajı veriyorlar!

Bitcoin Yatırım Tarzı Uzun Vadeye Yöneliyor!

Geçmiş dönemde kısa vadeli hareketlerden kazanç elde etmeye çalışan spekülatörler elinde inişli çıkışlı volatil hareketler yaşanan BTC’de değişen yatırım tarzı, analistlerin dikkatinden kaçmıyor. Zayıf eller olarak tabir edilen spekülatör alıcıların sayısının son haftalarda gerilediğine işaret eden analistler, uzun vadeli yatırım hedefi ile BTC satın alan güçlü eller sayısının arttığına işaret ediyor. 15 Bin Dolar BTC fiyatı ile bu durumun örtüştüğüne dikkat çeken yorumcular, Bitcoin için güçlü direnç olan 15 Bin Dolar seviyesinin artık desteğe dönüştüğü izleniminin güçlendiğine dikkat çekiyorlar.

Göreceli Gerçekleşmemiş Kar Oranı Halen 0.53’te!

Haberin yazıldığı saatlerde yüzde 2,71 artışla 15.451 dolar düzeylerinde fiyatlanan BTC’de Göreceli Gerçekleşmemiş kar oranı 0,53 seviyesinde bulunuyor! Bazı analistlerin beklentisi aksine bu verileri güçlü bir geri çekilme yaşanmadan rallinin devam edeceği şeklinde yorumlayan analistler, 15 Bin Dolar direncinin geçilmesine rağmen halen artan gerçekleşmemiş kar oranını pozitif olarak değerlendiriyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap