1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Analistten Ripple Fiyatı İçin Korkunç Senaryo

Analistten Ripple Fiyatı İçin Korkunç Senaryo

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden olan Ripple (XRP), bu hafta başlarında fiyatının katlanmasına neden olan parabolik bir yükseliş yaşadı. Fakat analistlere göre bu yoğun fiyat artışı yavaşladı ve hareketi destekleyen bir etkinin görülmemesi durumunda XRP’nin sert bir düzeltme süreci yaşaması söz konusu olabilir. İşte XRP tahminleri…

featured

Son dönemde popüler altcoinlerden olan Ripple (XRP), hafta başında fiyatını katlayarak dikkatleri üzerine çekti. Bu katlamaya neden olan yükselişindeki tetikleyiciler de oldukça önemliydi. Söz konusu yükseliş hareketi ile Ripple fiyatı bazı kripto para borsalarında yaklaşık 1 dolar seviyesine kadar tırmandı. Fakat analistlere göre bu hızlı fiyat yükselişi yavaşlama sürecine girdi. Ripple fiyatında yükseliş hareketini destekleyen herhangi bir temel katalizörün bulunmaması da XRP’yi daha derin bir düzeltme sürecine sokabileceğinden endişe ediliyor.

XRP Satış Görmenin Zirvesinde

Popüler bir analist XRP’nin önümüzdeki günlerde ve haftalarda büyük bir selloff görmenin zirvesinde olabileceğini belirtti. Ripple (XRP), son birkaç haftadır şaşırtıcı bir şekilde en iyi performans gösteren altcoinlerin başında geldi. Daha önceden yatırımcılar tarafından “ölü” kripto para birimi olarak tanımlanan XRP, sermaye girişlerinin hızla artmasıyla birlikte büyük bir ralli yaşadı.

Fakat mevcut durumda XRP’nin geleceğini etkileyebilecek çok kritik bir noktaya gelindiği de gözlerden kaçmadı. XRP’nin teknik zayıflık belirtileri göstermeye başladığı not edildi. Bu yüzden bazı popüler analistler, XRP fiyatı üzerinde ciddi bir satış baskısının hemen yanında olabileceğini öne sürüyor.

Ripple Fiyatı Derin Bir Düzeltme Görecek

Ripple fiyatı büyük bir ralli gerçekleştirdi. Fakat daha sonra fiyat keskin düzeltmeler gördü. Son dönemde en yüksek seviyelerden önemli ölçüde düşmesine rağmen, kripto para hala bu parabolik rallinin gerçekleşmesinden hemen önceki 0,23 dolarlık seviyesinden yükseklerde yer alıyor.

XRP kripto para biriminin çılgın zirvesi sırasında bazı borsalarda 0,90 dolarlık seviyelere kadar çıktığı görülüyor. Ripple bu yüksek seviyelerin peşinden büyük bir dump gördü. Bazı analistlere göre boğaların fiyat hareketinin kontrolünü kazanması için yeni ihtimaller hala güncelliğini koruyor. Popüler bir analist olan Chase_NL bu konu hakkında yaptığı analizinde XRP’nin keskin bir düşüşün eşiğinde olabileceğini söyledi.

XRP Momentumunu Kaybetti

Kripto para dünyasının en popüler analistlerinden biri olan Chase_NL kişisel Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Analizinde XRP’nin keskin bir düşüşün eşiğinde olacağını söyleyen Chase_NL, Ripple (XRP) fiyatının 0,80 dolar seviyelerinden reddinin akabinde momentumunu kaybettiğine dikkat çekti.

Popüler analist, önümüzdeki günlerde XRP fiyatında keskin bir düzeltme bekliyor. Açıklamasında XRP’nin başarısız olduğunun altını çizen analist, “Flama içine geri döndü ve şimdi çok derinlerde. Bu nedenle, kesilmeyi bekleyen hiçbir bobin gücü kalmadı. Bununla hala ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, grafiği kapatın ve HTF seviyeleri için uyarıları ayarlayın.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap