1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Android İçin 2021’in En İyi 5 Bitcoin Cüzdanı

Android kullanıcısı kripto para yatırımcılarının en merak ettikleri konulardan birisi de akıllı cihazları üzerinden kullanabilecekleri bitcoin cüzdanlarıdır. Yazımızda Android cihazlar üzerinden kullanabileceğiniz en iyi Bitcoin cüzdanlarını hazırladık. 2021 yılı için 5 cüzdan önerisinin bulunduğu listemizden dilediğinizi trcih ederek BTC varlığınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Android İçin 2021’in En İyi 5 Bitcoin Cüzdanı

Android kullanıcıları için 2021’in en iyi 5 Bitcoin cüzdanı; kullanıcıya gelişmiş güvenlik seçenekleri sunan cüzdanlardır. Android kullanıcıları için en iyi Bitcoin cüzdanı kullanılırken cüzdanda büyük miktarda Bitcoin bulundurmamaya özen gösterilmelidir. Ayrıca her zaman cüzdan için bir PIN kodunun olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra cüzdanı kurarken oluşturulmuş olan kurtarma şifresinin de kaybedilmemesi gerekmektedir.

Android Kullanıcıları İçin En İyi Bitcoin Cüzdanlarından MyCelium

MyCelium; gizlilik ve güvenlik konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip olduğu için birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir elektronik cüzdandır. En güvenli ve en hızlı Bitcoin cüzdanı olmasının yanında, açık kaynak kodlu bir yazılıma sahiptir. Devamlı olarak güncellenen MyCelium’un dezavantajı ise; yeni başlayanların karmaşık bulabileceği bir arayüze sahip olmasıdır. Web ya da masaüstü arabirimi olmadığı için sadece cep telefonu üzerinden Bitcoinlere erişebilmek mümkün olmaktadır.

Android Sistemler İle Uyumlu Bitcoin Cüzdanlarından BreadWallet

BreadWallet; kullanımı en basit olan Android Bitcoin cüzdanlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Açık kaynak kodlu Bitcoin cüzdanlarındandır. Gönderme ve alma gibi seçenekleri vardır. Alışması ve kullanması kolay bir Bitcoin cüzdanı olsa da gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip değildir.

Android Kullanıcıları İçin 2021’nin En İyi Bitcoin Cüzdanlarından Copay

Copay; açık kaynak kodlu cüzdanlar arasındadır. Multisig özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğin anlamı ise; çoklu imzalama olarak geçmektedir. Dolayısı ile Android kullanıcıları için en Bitcoin cüzdanı sayılabilecek Copay Bitcoin cüzdanı ile işlem yapılırken birden fazla kişinin onayına ihtiyaç duyulmaktadır. Her ne kadar güvenlik açısından oldukça memnun kalınan bir özellik olsa da Bitcoin gönderme aşamasında süreci uzatmaktadır.

Android Cihazlar İle Kullanılabilen Bitcoin Cüzdanlarından Jaxx

Jaxx; hem telefonda hem de masaüstünde kullanımı mümkün olan Bitcoin cüzdanlarından biridir. Açık kaynak kodlu olmadığı için güvenlik konusunda kullanıcıların kafasında birtakım soru işaretleri bırakmaktadır. Bitcoin gibi birçok kripto para biriminin saklanabileceği bir cüzdandır.

Airbitz İle Android Kullanıcılarının Bitcoinlerini Saklaması

Airbitz; açık kaynak kodlu Bitcoin cüzdanıdır. Android kullanıcıları için en iyi Bitcoin cüzdanı sayılabilecek bir cüzdan olarak Breadwallet ile birçok özellik bakımından benzerliği vardır.

Yorum Yap