1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Ankete Göre: ETH, BTC’den Daha Başarılı!

Bitcoin ve bir dizi kripto para, son birkaç gün içinde değer kaybederken, en büyük iki kripto para birimi BTC ve ETH piyasa üstünlüğü için mücadele ediyorlar. ETH anketlere göre daha şanslı bulunuyor.

Ankete Göre: ETH, BTC’den Daha Başarılı!

Piyasa genelinde hakim olan karamsar havada, birden fazla altcoin ve Bitcoin değer kaybı yaşadı. En önemli iki kripto para birimi olan ETH ve BTC ise piyasa üstünlüğü için mücadele halinde. Bu hafta, Bitcoin’in kripto para piyasası üzerindeki hakimiyeti yükselirken, fiyat %41.9 gerileme ile son 3 yılın en düşük fiyatını tabloya aldı. Ethereum piyasa değeri ise kripto para piyasasının %18.6’lık kısmını ele geçirdi. Yakın tarihte açıklanan Benzinga anket sonuçlarında ise ETH’nin BTC’yi 2021 sene sonunda geçeceğine dair tahminler güçlendi.

Ankete Göre ETH En İyi Kripto Para Birimi Olabilir!

Michigan merkezli bir fintech medyası ve veri firması olan Benzinga, ETH’nin 2021 yılında Bitcoin’in yatırım getirisini azaltacağını iddia etti. Bir anket yaparak, 100 adet kripto para birimi trader’ı ve yatırımcısının görüşlerini aldı. Çoğu katılımcı ise anket sonuçlarına göre ETH’yi BTC’den daha başarılı buldu ve Ethereum’un yakında en iyi kripto para birimi olacağını savundu.

ETH Yatırım Getirisi Lideri Oldu!

Benzinga anketinde, ankete katılanların %80.8’inin ETH’nin 2021 sene sonunda BTC’den daha iyi bir performans sergileyeceğini düşündükleri saptandı. Benzinga ek olarak ETH’nin şimdiye kadar 2021’de yatırım getirisi liderliğine sahip olduğunu açıkladı. Her ne kadar ETH beklentileri daha yüksek olsa da ankete katılanların bir kısmı BTC’nin de 2021’de değer kazanabileceğini düşünüyorlar.

Anket Katılımcıları ETH Fiyat Tahmini: 10 Bin Dolar!

Banzinga içerik üreticisi Logan Ross, ankete katılım sağlayanların sadece %12.8’inin BTC’nin 2021 yılını 55 bin dolardan kapatacağına inandıklarını ifade etti. Anketin fiyat hedefleri hakkında bilgilere bakıldığında ETH için yapılan tahminlerin BTC için yapılanlardan daha olumlu olduğu görülüyor.

Anket ardından yayınlanan rapora göre, kripto yatırımcılarının sadece %20.5’i Ethereum’un 2021 senesini 4 bin dolar altında kapatacağına inanırken, %11.8’lik bölüm ETH’nin 2021 yılını 10 bin dolar üzerinde kapatabileceğine inanıyor. Ankete katılım sağlayanların çoğunluğu Ethereum’un seneyi 6 bin dolar ile 10 bin dolar arasında fiyatlanarak kapatabileceğine inanıyor.

ETH Fiyatında Son Durum

20 Mayıs 2021 sabahı ETH, 2.673 dolarlık fiyatı ile 3 bin dolar bandının altında yer alıyor. Bugün hala piyasadaki karamsar hava ve düşüş trendleri günün ilk saatlerinde hakimiyetini sürdürüyor. ETH değer kaybı bu fiyat ile birlikte %10.06 oranına çıkış yaptı.