1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Anonim Hayırsever Bedava Coin Dağıtıyor

Kripto para piyasalarında zaman zaman kullanıcılar çeşitli hayırseverlerin kripto para dağıttığına veya küçük meblağlar karşılığına kripto para transfer ettiğine şahit olmuştu. Bir diğer yandan bugün gerçekleşecek olan SPARK tokeni airdrop uygulaması gibi airdrop uygulamalarında bedava coin sahibi olmuşlardı. Fakat bu kez bir hayırsever şehirleri dolaşıp QR kod kullanarak insanlara kripto para dağıtıyor. Kim olduğu bilinmeyen hayırsever son olarak Bitcoin Cash (BCH) dağıtmıştı, şimdi de Binance Coin dağıtmaya başladı.

Anonim Hayırsever Bedava Coin Dağıtıyor

Kripto para piyasalarında özellikle airdrop uygulamaları gündeme geldiğinde, kripto para kullanıcıları bu durumu sevinçle karşılıyor. Zira her kullanıcı ücretsiz bir şekilde coin sahibi olmak ister ve bu yüzden bu tür uygulamalarda dağıtılan ücretsiz coinler, kullanıcılar için adeta bulunmaz nimet haline geliyor. Öte yandan kimi zaman kripto para piyasalarında bazı kullanıcılar küçük meblağlar karşılığında ya da tamamen ücretsiz şekilde kullanıcıların cüzdanlarına kripto para transferi gerçekleştiriyor. Bu gibi durumlarda kripto para kullanıcıları ücretsiz coin almak için fazla çaba sarf etmiyor ve dağıtılan coinin sahibi oluyor. Son olarak gündeme gelen bir anonim hayırsever, ipuçları kullanarak oynadığı oyunda coin dağıtıyor.

Gizli Hayırsever Sahaya Geri Döndü

Şimdilerde ise bir hayırsever çok daha farklı bir şekilde coin dağıtımı gerçekleştiriyor. Kim olduğu bilinmeyen ve “The Bitcoin Man of Bakersfield” takma ismini kullanan hayırsever, şehirleri gezerek bir QR kod aracılığıyla coin dağıtıyor. Üstelik bu dağıtım anonim hayırseverin yaptığı ilk coin dağıtımı da değil. Daha önce de aynı bilinmeyen kişi, çok basit bir oyun karşılığında 1.000 dolar değerinde Bitcoin Cash (BCH) dağıtmıştı ve kripto para piyasalarında gündeme gelmişti. Bu kez ise anonim hayırsever şehirleri gezerek Binance Coin (BNB) dağıtmaya başladı.

Daha Önce Bitcoin Cash (BCH) Dağıtmıştı

Anonim hayırsever daha önce 1.000 dolar değerinde Bitcoin Cash (BCH) dağıtırken, basit ve eğlenceli bir oyun oynayarak bunu gerçekleştirmişti. Bu kişi kağıt bir cüzdan kullanarak şehirlerin bazı noktalarına gitmiş ve çeşitli yerlere bu kağıtları saklamış ya da direklere asmıştı. Bu işlemin ardından The Bitcoin Man of Bakersfield, sosyal medyada Instagram’dan kendisini takip edenlere çeşitli ipuçları vererek bu kağıtların bulunmasını sağlamıştı. Anonim hayırseverin 1.000 dolar değerinde Bitcoin Cash dağıttığı bu oyunda ipuçlarını takip ederek ödülü kazanan kişi Adam Fisher isimli bir takipçi olmuştu. Fisher ipuçlarını takip etmiş ve hazineyi bulmuştu.

Bir Takipçi Oyunu 15 Dakikada Çözmüştü

Bitcoin Cash (BCH) hazinesini bulan takipçi Adam Fisher, bu oyunun çok eğlenceli olduğunu ve bunu yapan kişinin çok havalı olduğunu dile getirdi. Instagram’dan anonim kişiyi takip ettiğini belirten Fisher, ipuçlarından yol çıkarak bilinmeyen kişinin nereye gidebileceğini anladığını dile getirdi. The Bitcoin Man of Bakersfield, en son ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, Fresno şehrinde ortaya çıktı. Adam Fisher da anonim kişinin paylaştığı ipuçları ile şehir haritasını inceleyerek sadece 15 dakika içinde fonların nerede saklandığını çözdüğünü ifade etti. Anonim hayırsever, QR kodların olduğu kağıtları elektrik direklerine yapıştırıyor ve arkada bir bina görünecek şekilde bunun fotoğrafını paylaşıyordu.

Yorum Yap