1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Anthony Pompliano: Bitcoin Güvenilir Olduğunu Verilerle Kanıtladı!

Morgan Creek Digital'de kurucu ortak olan Anthony Pompliano, Twitter hesabından yayınladığı birkaç tweet ile gündemdeki iddialara yanıt verdi.

Anthony Pompliano: Bitcoin Güvenilir Olduğunu Verilerle Kanıtladı!

Kripto para birimi Bitcoin’in kendi etkisini ve gücünü kanıtladığına değinen “Pomp” adıyla bilinen ünlü isim, “baktığımız zaman Bitcoin gücünü piyasa verileri ile kanıtladı. Bazılarının düşündüğünün aksine Bitcoin’in güvenilir liman olduğunu düşünüyorum. En yüksek seviyeden yatırım yapmadığınız sürece Bitcoin sizin için en güvenilir yatırım araçları arasında yer alacaktır” dedi.

Lider coin ile ilgili birçok ünlü isim, güvenilir olup olmadığı tartışmalarında farklı görüşler bildiriyor. Son dönemde vergi skandallarında adı geçen Peter Schiff isimli altın destekçisi yatırımcı Bitcoin’in güvenilmez olduğu iddiasını sürdürürken, “altının her zaman Bitcoin’e göre daha iyi” olduğunu belirtiyor.

Lider Kripto Para Birimi Artık Daha Az Riskli

Bitcoin’in eskiye nazaran artık altın, hisse senetleri ve borsada yaşanan gelişmelerden daha az etkilendiğine işaret eden Pomp, “Bitcoin, artık geçmişe nazaran diğer yatırım araçlarının fiyatında yaşanan gelişmelerden daha az etkileniyor. Şimdilik çok az etkilenmeye devam ediyor. Ancak gelecekte hiçbir şekilde fiyatın bu tür değişimlerden etkilenmemesini bekliyorum” açıklamasında bulundu.

Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceği tartışmalarının ortasında yapılan bu açıklamalar özellikle bazı yatırımcıların dikkatini çekti.

Bitcoin’e En Yüksekten Yatırım Yapanları Uyardı

Morgan Creek Digital’de kurucu ortak olan Anthony Pompliano, Bitcoin’in piyasa verileri sonucunda en güvenilir varlıklar arasında yerini ilk sıralardan aldığına işaret edip “Bitcoin kendisini kanıtladı. Bitcoin’e en yüksek fiyat noktasından yatırım yapmayanlar her zaman güvendeler. En yüksek seviyeden yatırım yapmamaya çalışın” dedi.

Yatırımcılar Doğru Karar Verirse Kaybetmiyor, Kazanıyor!

Pomp’un dediği gibi, Bitcoin fiyatının en yüksek seviyelerden yatırım yapılmazsa yatırımcılar çoğu zaman kazançlı çıkıyorlar. Öyle ki son dönemde 7 günlük yatırımlarından %13’ün üzerinde kazanç elde eden yatırımcılar bulunuyor. 1.000 TL’lik yatırım yapan yatırımcı %13 kazanç sonrasında 1.300 TL olarak 300 TL kazançlı çıkmış oluyor.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Yorum Yap