1. Ana Sayfa
 2. Nedir?

Avax Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Son dönemde yatırımcıların dikkatini Avax coin çekiyor. Birçok kişi Avax coin nedir, avantajları nelerdir? Avanx nasıl ve nereden alınır? Hakkında araştırma yapıyor. Avax hakkında merak edilenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Avax Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Avax Coin, alımı ele alındığında Avax Coin’in Emin Gün Sirer liderliğindeki olan Ava Labs tarafından geliştirilen kripto para birimi olduğu, Binance gibi işlem gördüğü kripto para borsalarına iletilen satın alma emirleri üzerinden alındığı açıklanır. Avax Coin, kendine özgü olan 4 aşamalı konsensüs ile işlem girer. Bu sayede güvenli yatırımı sağlarken, saldırılara karşı minimum %51 korumalı işlemleri açığa çıkarır.

Avax Coin Nereden Alınır?

Avax Coin alınan yerler, Binance, Huobi Global, KuCoin, Gate.io gibi kripto para borsaları olarak bilinirler. İlgili borsalarda hesaba sahip kullanıcılar, Avax Coin pariteleri ile yatırım yapabilirler. Sanal cüzdanlarından transfer veya takasa girebilir, alım-satım emirleri iletebilirler.

Avax Coin Nasıl Alınır?

Avax Coin almak için izlenen aşamalar şu şekildedir:

 • Birinci adımda Huobi Global veya Binance gibi Avax Coin paritesi ile işleme ikan veren borsalardan seçilene internetten giriş yapılır.
 • Bu borsalardaki “kayıt ol“ sekmesi kullanılarak hesap açılışı sağlanmalı ve gelen bir dizi KYC işlem adımı tamamlanmalıdır.
 • Borsa ana sayfasından “hesaba para yatırma“ işlem başlığına tıklayıp, seçilen bir banka hesabından kripto hesaba transfer yapılır.
 • Borsanın ana sayfasından “kripto al“ seçeneğine tıklanıp, Avax Coin paritesinin olduğu işlem sayfasına rahatlıkla gidilir.
 • Bu bölümde görülen güncel fiyat üzerinden veya spot başlık seçimi ardından girilebilecek uygun fiyat üzerinden Avax Coin alım emri verilir.
 • Emir onayı ile birlikte Avax Coin bakiyesi hesabın sanal cüzdanında görülür.

Avax Coin Nerde Kullanılır?

Avax Coin kullanılan alanlar şu şekildedir:

 • Avax Coin, merkeziyetsiz finansal işlemleri gerçekleştirmek için kullanılır. Çevrimiçi cüzdanında Avax Coin’i belirli vadede tutan ve alım-satım yapmayan kişiler, cüzdanlarında vade sonunda ek coin kazancı elde ederler.
 • Avax Coin kripto para cüzdanları arasında sınır ötesini transfer edilebilir. Bu işlemi düşük masraflı ve dakikalık işlem süresinde yapmak için kullanılır.
 • Avax Coin, işlem hacmi geniş olan borsalarda alım-satım ve diğer kripto paralarla değiş tokuş amaçlı kullanılır.
 • Avax Coin, Avalanche ağında yönetime dair kararlarda etkin rol almak için oy vermek amacıyla kullanılır.
 • Avax Coin, Pos konsensüs’ü benimser. Bu kapsamda Pow madencilik yerine daha az enerji harcayan ve donanım masraflarını ortadan kaldıran Pos madenciliğini yapmak için, Avax Coin üretimi tercih edilir.

Avax Coin, Avalanche ağındaki çekilişlere katılmak ve yeni coin ödüllerini elde etmek için kullanılır. Çünkü ancak Avax Coin sahipliği ile avantajlı çekilişlere katılım sağlanabilir.

Yorum Yap