1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Bakanlık’tan Yapılan TOGG Açıklamasında Dikkat Çeken Blockchain Mesajı

Bakanlık’tan Yapılan TOGG Açıklamasında Dikkat Çeken Blockchain Mesajı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TOGG ile ilgili açıklamalarda bulunurken, kripto para dünyasının da zeminini oluşturan blockchain teknolojisi ile ilgili önemli mesajlar verdi. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın bu yıl düzenlenen etkinliğinde konuşma yapan Kacır, günümüzdeki teknolojik gelişmeler üzerindeki blockchain teknolojisinin önemine dikkat çekti.

featured

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda otomotiv sektörü ve yerli araba projesi TOGG ile ilgili açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı’nın yaptığı habere göre, Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, yarışmanın online olarak düzenlenen kapanış etkinliğinde söz aldı.

Otomotiv’in Geleceği Tasarım Yarışması isimli bu etkinliğin bu seneki teması elektrikli araçlar odlu. Yarışmanın son günüde kapanış konuşması gerçekleştiren Kacır, yerli araba projesi TOGG ve Türkiye’deki otomotiv sektörü ile alakalı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların yanı sıra blockchain teknolojisine de değinen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, konuşmasında otomotiv sektörünün geleceğini belirleyecek yıkıcı teknolojilerden bahsederken, bu teknolojiler arasında blockchain teknolojisini de örnek gösterdi.

Blockchain İçin Teknoloji Belirleyici Sıfatı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, etkinlikte yaptığı otomotiv sektörü açıklamalarına ek olarak TOGG projesinden de bir mobil akıllı cihaz projesi olarak bahsetti. Yakın bir gelecekte, Türkiye’nin otomotiv sektöründe ne gibi değişiklikler yaşanacağını aktaran Kacır, açıklamalarında önemli ifadeler kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki dönemde otomotiv sektörünün geleceğini belirleyecek yakıcı teknolojiler, yapay zeka, 5G, nesnelerin interneti, siber güvenlik, büyük veri, blockchain, yeni nesil malzeme gibi alanlarda ürün ve süreç geliştirmeye yönelik uygulamalar desteklenecek.” dedi.

TOGG Projesinde Mobil Akıllı Cihaz Ayrıntısı

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın bu yıl düzenlenen etkinliğinde kapanış konuşmasını gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, otomotiv sektörü ile alakalı açıklamalarına devam ederken, bu sektörün 30 milyar dolara yakın bir ihracat maliyetine sahip olduğunu belirtti. Söz konusu rakamlarla otomotiv sektörünün Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olduğunu hatırlattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, sektörün son dönemde yaşadığı en önemli gelişmeleri arasında Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu Projesi olan TOGG’u örnek gösterdi. Tüm detaylarıyla merakla beklenen bir proje olan TOGG’un sadece bir otomobil projesi olmadığına dikkat çeken Kacır, bu projenin aynı zamanda bir mobil akıllı cihaz projesi olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

Prototip Modellerin Gelişimi Devam Edecek

Geleceğe yön verecek teknolojiler arasında kripto para piyasalarının zeminini oluşturan blockchain teknolojisine de yer veren Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TOGG projesinde prototip modellerinin gelişimine devam edileceğini kaydetti. Geçtiğimiz yılın son ayında ilk olarak Gebze’de gösterilen prototiplerle birlikte Türkiye’nin yerli bir otomobil üretme beklentisinin sona ermek üzere olduğu kaydedildi.

Yorum Yap