1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Balinaların Yoğunlaştığı Kripto Birimleri!

Kripto analiz firması Santiment tarafından balinaların en çok rağbet gösterdikleri kripto birimleri açıklandı. Buna göre son zamanlarda istenen yükselişi elde edememesine rağmen balinaların Bitcoin’den vazgeçmedikleri görülüyor. Aynı zamanda balinalar son günlerin gözdesi haline gelen ve rekor üzerine rekor kıran ETH için de birikim yapıyorlar. Bu iki popüler kripto biriminin yanında balinalar bir birime daha ilgi gösteriyorlar.

Balinaların Yoğunlaştığı Kripto Birimleri!

Kripto sektöründe başarılı analizler yapan Santiment firması tarafından yayınlanan veriler kapsamında balinaların hangi birimleri en çok ellerinde tuttukları açıklandı. Buna göre açıklamalarda Bitcoin yine yer alırken özellikle yeni gözdenin ETH olduğu dikkat çekiyor. ETH’un bu şekilde odak haline gelmesinde ise en önemli temel sebep son günlerde yaşamakta olduğu ralli olarak öne çıkıyor.

Balinalardan ETH Hamlesi

Verilere bakıldığında balinaların önemli miktarlarda ETH aldıkları ve bunları da ellerinde tuttukları görülüyor. ETH bu hafta 3500 dolar bandının üzerine çıkmış ve son olarak 3611 dolar bandında kendisine yeni bir zirve oluşturmayı başarmıştı. Santiment açıklamalarında ise piyasa hacmi açısından en büyük altcoin’de yaşanmış olan bir geri çekilme de balinaların ETH biriktirmeleri ile sonuçlanıyor. Firmanın açıklamalarında büyük borsalarda yer almakta olan balina adresleri ETH’ları borsalardan kendi cüzdanlarına çekmeye başladılar. Özellikle orta ve uzun vadede artış beklentilerinin de bu sayede yükselmesi söz konusu oldu.

Bunun yanında uzmanlara göre ETH 2.0’da geliştirmelerin sürmesi ve London güncellemesinin de tarihi yaklaştıkça ETH’da fiyat artışının da sürmesi bekleniyor. Aynı zamanda pek analist yine ETH’da 2021 yılı sonuna kadar 10 bin dolar bandının görüleceğini de tahmin ediyor.

BTC ve DOGE de Popüler Birimler Arasında

Santiment tarafından paylaşılan verilerde balinaların BTC alımlarında da yine etkili oldukları görüldü. Her ne kadar lider kripto birimi son günlerde beklenen bir yükselme potansiyeli çizemiyor olsa da balinalar BTC’den vazgeçmiyorlar. BTC’nin balinalarda durması ise esasında fiyatlarının yükselmesi için avantajlı bir durum yaratıyor. ETH’nın yanında şimdilik yükseliş trendinde olan ve son günlerde rekor kırmış olan DOGE için de balinaların son günlerde hamle yaptığı görülüyor. Bu birimin de yanında SAFE, ETC, DENT ve COIN de yine yakından takip edilen birimler olarak öne çıkıyor. SAFE özellikle merkeziyetsiz bir DeFi token’ı olarak kullanılıyor. Santiment verilerinde ayrıca BTC düşüşünün yeni balina adresleri oluşturmaya yardımcı olduğu da ifade edildi ve bu sayede sert düşüşlerden de korunduğu ifade edildi.

Yorum Yap