1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Bank of America Artık XRP RippleNet Altyapısıyla

Bank of America Artık XRP RippleNet Altyapısıyla

Kripto para dünyasının fintech devi Ripple (XRP) kurumsal resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı güncelleme ile Bank of America ile ortak olduğunu duyurdu. ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Bank of America, bundan böyle diğer yüzlerce finans kuruluşu gibi XRP’nin de yer aldığı RippleNet teknolojisini kullanacak.

featured

Blockchain teknolojisinin en büyük devlerinden biri olan Ripple şirketi, kripto para dünyasında aylardır konuşulan ancak sadece bir iddiadan öteye geçemeyen ortaklık dedikodusunu sonunda doğruladı. Ripple kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan güncelleme ile birlikte Bank of America logosunu da RippleNet ortaklarının arasına ekledi. Bank of America’ya teknolojik altyapı sağlayan Ripple bunun dışında Standard Chartered, Santander gibi dev bankalarla da ortaklığına devam ediyor.

Bank of America’da RippleNet Teknolojisi Dönemi

Bank of America’nın dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden Ripple şirketi ile çalışıyor olabileceğine dair çok konuşulan birkaç ipucu vardı. Şirketin bu yıl düzenlediği Swell etkinliğinde Bank of America’nın xCurrent teknolojisi kullandığı açıklandı. Banka bunun dışında geçen yıl yapmış olduğu bir patent başvurusunda Ripple’ın adını geçirdi. Fakat bu ayrıntılar Bank of America ile Ripple arasındaki ortaklık iddiasını kanıtlamaya yetmedi.

En son Ripple’ın resmi internet sitesinde yapılan yeni güncellemede yer alan bilgiler, bu iki dev firma arasındaki ortaklığın artık kamuya açık hale geldiğini ortaya koydu. Bank of America logosunu sitesine ekleyen Ripple, Bank of America’nın da RippleNet platformuna katıldığına dair iddiaları sonunda doğrulamış oldu.

RippleNet Teknolojisinin İşlevi Nedir?

Ripple şirketi tarafından geliştirilen RippleNet platformu, finans firmalarının birbirleri arasında daha hızlı ve daha ucuz şekilde işlem yapmasını sağlıyor. Bilhassa yurt dışı ödemeleri için kullanılan RippleNet teknolojisi, bankalara geleneksel ödeme sistemlerine göre çok daha etkili bir alternatif sunuyor.

Fintech devi RippleNet üzerinden yapılan işlemlerde likidite sağlayabilmek için XRP kripto para birimini kullanıyor. İşlemlerin normale kıyasla daha hızlı gerçekleşmesinin sebebi bu şekilde açıklanıyor. Ancak RippleNet ortaklarının doğrudan XRP kullandıkları anlamına gelmiyor. Benzer şekilde Bank of America’nın XRP değil, RippleNet teknolojisini kullandığına dikkat etmek gerekiyor.

XRP Fiyatı Son 16 Ayın Zirvesinde

Uluslararası alanda pek çok banka ve finans kurumuyla görüşme halinde olan Ripple şirketinin ortaklarının sayısı artmaya devam ediyor. Bu ortaklıklar her geçen gün artarken, kripto para piyasalarında XRP fiyatı da uzun bir kış uykusunun ardından yeniden yukarı yönde ivme kazanmaya başladı.

Geçtiğimiz son bir yıl içinde uzun süre boyunca 0.30 doların altında kalan XRP, son zamanlarda yaptığı atakla 0.25 doların üzerine doğru tırmanmaya başladı. XRP fiyatı kripto para piyasasında yaşanan son dönemdeki boğa rallisinin de etkisiyle 0.40 dolar barajını aşmayı başardı. XRP / USD paritesi güncel durumda 0.46 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap