1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Başarılı Analist 5 Güvenli Altcoini Sıraladı

2021 yılına çok az bir zaman kala kripto para piyasaları eşi benzeri görülmemiş bir dönemi geride bırakmaya hazırlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) rekor sıçramaları sonrasında piyasalara SEC’in Ripple’a açtığı dava damga vururken, bu durumdan birçok altcoin ve genel olarak kripto para piyasaları da etkilenmişti. Ünlü bir analist de SEC davalarından etkilenmeyeceğini düşündüğü 5 altcoini sıraladı.

Başarılı Analist 5 Güvenli Altcoini Sıraladı

Kripto para piyasalarında son günlerde gündem çok sık değişmeye başladı. İnsanlar yaşanan gelişmelerden herhangi birine henüz şaşırırken, bir başka şaşırtıcı gelişme daha yaşanmaya başladı. Zincir halinde gelen gündem gelişmelerine, önce Bitcoin’in seviyesini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarması damgasını vurdu ve ardından SEC’in Ripple’a açtığı dava kripto para piyasalarını adeta sarstı. Bu sarsıntı ile birlikte piyasalara kara bulutlar çökerken, Bitcoin yeni bir rekor daha kırdı ve fiyatını 25 bin doların üzerine çıkarmayı başardı. Fakat öte yandan SEC – Ripple davasının da etkileri devam ediyor. Bu gelişmeler ışığında, gündem maddeleri çok hızlı değişim yaşarken, başarılı bir analist SEC’in asla dokunamayacağını düşündüğü 5 altcoini sıraladı ve kripto para kullanıcılarına tavsiyelerde bulundu.

Analiste Göre Davadan Emsal Karar Çıkacak

SEC – Ripple davasının etkileri devam ederken, başarılı ve ünlü bir analist olan Tyler Swope, yayınladığı bir video ile bu konuya ilişkin düşüncelerini dile getirdi. Swope’a göre bu davadan sadee XRP değil, diğer birçok kripto varlık projesi de etkilenecek. Tyler Swope konuya ilişkin, mahkemenin XRP davasını bir emsal karara dönüştürebileceğini ve bunu sadece Ripple şirketini ya da XRP coini ile ilgili olanlar hakkında yapmayacağını ifade etti. Swope’a göre, menkul kıymetler sepetinde olan tüm kripto varlıklar bu davanın sonuçlarından etkilenecek.

Swope’un En Güvendiği Varlık: DOUGH (DAO)

Tyler Swope konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, mahkeme kararının birçok kripto varlık projesini etkileyeceğini ama bazı dijital varlıkların bundan etkilenmeyeceğini söyledi. Tyler Swope, SEC’in dokunamayacağı kripto varlıkların başında ise PieDAO’nun merkezi olmayan bir projesi olan DOUGH (DAO) tokeninin geldiğini dile getirdi. Bunun sebebini ise Swope, DAO projesinin yatırımcılardan hiçbir şekilde fon sağlamamasına bağladı. Projenin merkezi olmayan özerk bir organizasyon tarafından yürütülmesi ve arkasından gidecek bir şirketin olmaması, Swope’a göre bu altcoini fazlasıyla güvence altında tutuyor.

Swope 4 Dijital Varlığı Daha Listeye Ekledi

Tyler Swope, SEC’in dokunamayacağını söylediği kripto varlıklara, SEC onayını alan 2 kripto varlığı daha ekledi. Tyler Swope, Energy Web Chain (EWT) ile Blockstack (STX) varlıklarının da bu kapsamda güvenli dijital varlıklar olduğunu savundu. Öte yandan başarılı analist paylaştığı videoda, iki başka SEC güvencesini alan dijital varlığı daha listeye ekledi. Bu kapsamda Tyler Swope’a göre, Uniswap (UNI) ve bir merkezi olmayan borsa aggregator’u olan 1inch varlıkları da SEC’in dava riskinden oldukça uzak duruyor.

Yorum Yap