1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Başarılı Analist ETH Adına İyimser Paylaşımlarda Bulundu

Kripto para piyasalarında, lider Bitcoin (BTC) öncülüğünde başlayan değer kayıpları, gündeme ayıların piyasada etkili olmaya başlayıp başlamadığını getirdi. Liderdeki değer kayıplarına ilk karşılık veren lider altcoin Ethereum (ETH) da piyasadaki bu gerilemeden payını aldı. Fakat başarılı analist Aleks Larsen, Ethereum adına oldukça umutlu ve iyimser tahminlerini ve yorumlarını paylaştı.

Başarılı Analist ETH Adına İyimser Paylaşımlarda Bulundu

Kripto para piyasalarında, 11 Ocak tarihinde başlayan değer kayıpları başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere neredeyse tüm altcoinleri de etkiledi. Yaşanan bu değer kayıpları ise kripto para piyasalarında, akıllara ayıların piyasada etkili olmaya başlayıp başlamadığını getirdi. Değer kayıpları yeni günde Bitcoin ve Ethereum adına sınırlandı fakat her iki kripto varlık da yılbaşından sonra ulaştığı zirve noktalarından oldukça uzak seviyelerde dengelendi. Bununla birlikte, piyasalarda oluşan endişe de büyüdü ve yatırımcılar, olası bir düşüş ya da yükseliş için tetikte beklemeye başladı. Kripto para piyasalarında lider Bitcoin’in yanı sıra Etheruem da değer kayıpları yaşamaya devam ederken, Blockchain Capital analisti Aleks Larsen, Ethereum adına oldukça olumlu ve umutlu açıklamalar yaptı. Larsen, yaptığı açıklamada Ethereum ağındaki verileri incelediğini belirtti ve “Ethereum için hiç bu kadar iyimser olmamıştım” ifadelerini dile getirdi. Larsen yaptığı açıklamalarda, Ethereum’un 2017 yılındaki konumuna göre çok daha güvende olduğunu ve Ethereum’un ayı piyasasına rağmen büyümeyi sürdürdüğünü iddia etti.

Kurumsallar BTC’yi, Bireyseller ETH’yi Tercih Etti

Blockchain Capital analisti Aleks Larsen, yaptığı açıklamalarda, Ethereum ağını incelediğini belirtti. Larsen ETH ağında yaptığı incelemelerde eski ve yeni ETH adres dengelerini, ağdaki adres sayılarında yaşanan değişiklikleri, ağda yapılan toplam işlemleri ve işlem ücretlerini dikkate aldığını ifade etti. Larsen, elindeki bu verilere dayanarak “Ethereum için hiç bu kadar iyimser olmamıştım” yorumunu yaptı. Öte yandan Larsen, yaptığı incelemelere Bitcoin adreslerini de eklediğini duyurdu. Larsen, inceleme sonrasında Bitcoin’in daha çok kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilirken, Ethereum’un daha çok bireysel ve küçük yatırımcılar tarafından tercih edildiğini belirtti.

Larsen’e Göre Adres Sayısındaki Artışta DeFi Akımı Etkili Oldu

Aleks Larsen, yaptığı paylaşımları bir de paylaştığı grafik ile destekledi. Ethereum hesaplarındaki artışa dikkat çekmek isteyen Larsen’in paylaştığı grafikte, gerçekten de 2020 yılının ikinci yarısında ETH adreslerinde ciddi oranda artış yaşandığı görüldü. Larsen, bu adres sayılarındaki artışta merkezi olmayan (DeFi) sektör akımının etkili olduğunu iddia etti. Ayrıca Larsen, paylaştığı grafikte üstelik Binance ve Coinbase borsalarının bilgilerinin yer almadığını, çünkü bu borsaların fonları kendilerinin yönettiğini belirtti.

Madenciler Daha Çok Kazanıyor, Ağlar Artık Daha Güvenli

Bir diğer yandan Aleks Larsen, paylaşımlarını bir de Ethereum madencilerinin yaptığı çalışmaları gösteren bir grafikle daha güçlendirdi. Paylaşılan grafikte, hem ETH madencilerinin hem de BTC madencilerinin, işlem ücretlerinden ve blok ödüllerinden artık daha fazla kazanç sağladığı görüldü. Bu noktaya dikkat çeken Larsen, bu ağlara artık %51 saldırılarının düzenlenmesinin de zorlaştığını, yani ağların eskisinden daha güvende olduğunu belirtti.

Yorum Yap