1. Anasayfa
  2. Analizler

Başarılı Analist ETH ve LTC Tahminlerini Paylaştı

Kripto para piyasaları hafta arasını lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) önderliğinde, hareketli bir şekilde geçirdi. Yaşanan bu hareketliliğe ilk tepkiyi veren ise lider altcoin Ethereum (ETH) oldu. Bitcoin’in 28 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması ile birlikte başlayan yükselişte Ethereum da uzun bir sürenin ardından 700 dolar seviyesini gördü. Hafta açılışında ise Ethereum, 730 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Ünlü analist Mayne de Ethereum ve Litecoin (LTC) ile ilgili tahminlerini paylaştı.

Başarılı Analist ETH ve LTC Tahminlerini Paylaştı

Kripto para piyasalarındaki yaklaşık iki haftalık hareketlilik, durulmadan devam ediyor. Bitcoin’in (BTC) 26 bin dolar seviyesindeki tüm zamanların en yüksek fiyatı, dün 28 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Lider kripto para biriminin bu değer artışına ilk tepkiyi veren de lider altcoin Ethereum (ETH) oldu. Ethereum bu hareketlilikle birlikte, önce 2 ay önce zorladığı 680 dolar barajını test etti, daha sonra yaptığı ataklarla fiyatını 700 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Bu değerle son iki yılın en yüksek fiyat değerine ulaşan Ethereum, hafta açılışında yükselişini sürdürdü ve 730 dolar seviyesine kadar çıktı. Daha sonra hafif gevşeme yaşayan ETH, yazım sırasında 725 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer yandan her ne kadar son 24 saat içinde gerileme yaşasa da bu yükseliş trendine uyan kripto varlıklardan biri de Litecoin (LTC) oldu. Daha önce yaptığı birçok başarılı analizi ile dikkat çekmeyi başaran analist Mayne de hem Ethereum hem de Litecoin hakkında tahminlerini paylaştı.

Daha Önce Kimse Beklemezken LTC Yükselişini Tahmin Etmişti

Kripto para piyasalarında, neredeyse bütün odağı lider Bitcoin topladı. Zira Bitcoin, 3 yılın ardından bu yıl, üst üste defalarca rekor kırmayı başardı. Tüm odaklar Bitcoin üzerindeyken başarılı analizleri ile dikkat çeken Mayne, Twitter’da Ethereum ve Litecoin tahminlerinde bulundu. Analist, özellikle de Litecoin konusunda, henüz LTC 60 dolar seviyesinde iken yaptığı yükseliş tahminleri ile başarı sağlamıştı. Mayne LTC için o dönemlerde, kimse beklemezken hızlı bir artış tahmininde bulunmuştu ve LTC yazım sırasında 135 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan Mayne bugün yaptığı paylaşımında, LTC’nin yükselişinin devam edeceğini ve ilk hedefte 154 dolar seviyesinin olduğunu dile getirdi. Ayrıca Mayne, Ethereum için de bu aşamadan sonra ilk hedefin 810 dolar seviyesi olduğunu iddia etti.

Analiste Göre Ethereum Yolun Sonunda 1.300 Dolara Ulaşacak

Başarılı analist Mayne, Ethereum’un gideceği basamaklarda ilk olarak 722 dolar seviyesinin bir direnç noktası olduğunu vurguladı ve bu basamaktan sonra lider altcoinin sırasıyla 750 dolar, 800 dolar ve 810 dolar seviyesine çıkacağını iddia etti. Buradaki uzun soluklu bir tutunmanın ardından Ethereum, analiste göre büyük bir sıçrama ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 dolar seviyesine gidecek.

Mayne Litecoin Fiyat Tahminlerini Paylaştı

Mayne, Ethereum için paylaştığı tahminlere benzer şekilde Litecoin için de tahminlerde bulundu. Mayne’e göre Litecoin de 131 dolar seviyesindeki direnç bölgesini kırmayı başardı ve bu aşamadan sonra sırasıyla 154 dolar, 180 dolar ve nihayetinde 200 dolar seviyesine gidecek. Bu seviyedeki tutunmanın ardından Mayne, Litecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine gideceğini iddia etti. Analiste göre ETH ve LTC’nin yeni rekor seviyelerine çıkmaları, tüm altcoinleri de harekete geçirecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir