1. Anasayfa
  2. Analizler

Başarılı Analist Manukyan BTC Yatırımcılarını Uyardı

Bitcoin (BTC), yeni yılın ilk işlem haftasında üst üste kırdığı rekorlar ile gündeme gelmeye başardı. Bircoin son olarak tüm zamanların en yükse seviyesini 35 bin doların da üzerine çıkardı ve 36 bin dolar seviyesini test ettikten sonra hafif bir gerileme yaşadı. Bu rekor seviyesinin arından ünlü analist Şant Manukyan, bir video paylaşımı ile Bitcoin yatırımcılarına önemli tavsiyelerde ve uyarılarda bulundu.

Başarılı Analist Manukyan BTC Yatırımcılarını Uyardı

Yılbaşında lider Bitcoin (BTC), fiyatını 30 bin doların üzerine çıkararak yeni yıla rekor ile merhaba demişti. Ardından Bitcoin fiyatındaki yükseliş devam etti ve yeni rekor seviyesi 34 bin doların üzerinde belirlendi. Burada yaklaşık iki günlük bir tutunmanın ardından Bitcoin fiyatında düzeltme başladı ve fiyat 29 bin dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Yaşanan 5 bin dolarlık fiyat düşüşü sonrasında kripto para piyasalarında endişe başlarken, Bitcoin verdiği değerleri bugün hızla geri kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 35 bin dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Fakat bu hızlı yükseliş ile birlikte ünlü stratejist ve analist Şant Manukyan bir video paylaşarak Bitcoin için kullanıcılara yeni bir fiyat düzeltmesi ihtimaline karşı tavsiye ve uyarılarda bulundu.

Analiste Göre Yeni Rekor Beraberinde Tehlike de Getirdi

Başarılı analist Şant Manukyan, paylaştığı videoda, Bitcoin’deki bu hızlı yükselişin sağlıklı bir yükseliş olmadığını ve beraberinde bazı tehlikeleri de getirdiğini iddia etti. Manukyan bu tehlikelerin odağında ise yeni bir fiyat düzeltmesinin olabileceği konusunda Bitcoin yatırımcılarını uyardı. Bitcoin’in kaybettiği 5 bin doları, bugün içinde telafi ederek geri kazanmasını sert düzeltme olarak değerlendiren Manukyan, bu ivmelenmenin yukarıyı işaret ettiğini fakat bu ihtimale rağmen yeni bir fiyat düzeltmesi riskinin bulunduğunu öne sürdü. Başarılı analiste göre Bitcoin’deki yeni fiyat düzeltmeleri hemen kapıda bekliyor.

Manukyan’a Göre Düşüş RSI Kaynaklı Olacak

Başarılı stratejist ve analist Şant Manukyan, Bitcoin’de kısa sürede yaşanan bu sert dalgalanmalardan dolayı kaygılandığını fakat bu kaygıların asla Bitcoin için bir “balon” anlamı taşımadığını ifade etti. Analiste göre Bitcoin için 35 bin dolar seviyesine kadar bulunan tüm direnç noktaları başarı gösterecek ve Bitcoin fiyatlanmasında bu direnç noktaları mücadeleyi bir süre kazanacak. Bu mücadelenin ardından Bitcoin’in yönünü aşağı çevireceğini savunan Manukyan, öte yandan Bitcoin’in RSI çizelgesinin rekor seviyeleri işaret ettiğini de vurguladı. Manukyan’a göre Bitcoin’i bekleyen düşüşlerin sebebi de bu çizelge olacak. Başarılı analist, Bitcoin’de beklediği düşüş başladıktan sonra BTC fiyatlarında bir satış baskısı oluşacağını ve bununla birlikte kendisinin de başka bir kripto varlığa yöneleceğini belirtti. Fakat Manukyan kendisinin hangi kripto varlığa yöneleceğini söylemedi.

Analist BTC Cüzdanlarını da Değerlendirdi

Şant Manukyan, bir diğer taraftan Bitcoin cüzdanlarında yaşanan azalmaya da dikkat çekti. Her ne kadar 2020 yılındaki rekorlar ile birlikte hesabında en az 0,1 Bitcoin bulunan cüzdanlarda artış yaşanmış olsa da Manukyan bu cüzdan sayılarının 2017 yılındakinden daha az olduğunu vurguladı. BTC cüzdanlarındaki azalmalara rağmen yaşanan yeni fiyat artışlarının bu sebeple balon olarak düşünülebileceğini belirten analist, cüzdanlardaki hareketliliğin hangi yönde ilerleyeceğinin henüz netleşmediğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir